Chyba każdy chociaż raz w swoim życiu podczas przeglądania kanałów telewizyjnych w poszukiwaniu czegoś do oglądania trafił na seriale meksykańskie, a raczej na meksykańską telenowelę. Swego czasu cieszyły się one w Polsce na tyle dużą popularnością, że niektóre stacje przez wiele lat miały je w swojej ramówce – codziennie po jednym odcinku o tej samej godzinie. Nie da się ukryć, że są one sporą częścią meksykańskiego rynku serialowego i z pewnością to właśnie o nich jako pierwszych myślimy, kiedy ktoś wspomina o produkcjach z Meksyku. W przygotowanym dziś dla was zestawieniu staraliśmy się mimo wszystko zachować trochę różnorodności, jednocześnie starając się nie zapominać o klasykach.
Spis treści
Zbuntowani (2004)
Akcja rozgrywa się w elitarnym meksykańskim liceum, do którego uczęszcza sześcioro utalentowanych uczniów: Mia, Lupita, Roberta, Diego, Miguel i Juan. Różni ich bardzo wiele, zaczynając od statusów społecznych, a kończąc na usposobieniach, jednak połączeni pasją do muzyki postanawiają założyć zespół RBD (chociaż był on stworzony na potrzeby serialu, to do dziś pozostaje jednym z najpopularniejszych zespołów Ameryki Łacińskiej). Zbuntowanych można spokojnie określić mianem tasiemca, ponieważ ma aż 440 odcinków, a jednak pomimo tego podbił serca wielu widzów i cieszył się sporą oglądalnością.
Zbuntowani (2022)
Dla osób lubiących seriale z motywem muzycznym, które jednak wolałyby obejrzeć coś bardziej współczesnego również coś mamy. W 2022 roku premierę miał reboot Zbuntowanych z początków lat 2000. Fabuła jest podobna do oryginału, jednak w tym przypadku mamy styczność z późniejszą generacją uczniów, czas akcji jest bliższy dzisiejszym widzom, a co za tym idzie – również poruszane w serialu problemy.
Mój grzech
Wykorzystane tutaj zostały bardzo popularne motywy dla tego typu seriali. Zakochana w sobie dwójka przyjaciół z dzieciństwa nie może ze sobą być, ponieważ dzieli ich nie tylko status społeczny, lecz także wzajemna nienawiść obu rodzin oraz tragedia z dziecięcych lat.
Nie igraj z aniołem
Swego czasu bardzo popularna w Polsce telenowela. Marichuy, uboga dziewczyna, która przed laty uciekła z sierocińca i obecnie mieszka ze swoją przyszywaną matką – starą Candelarią – pewnego razu wpada w kłopoty. Pomaga jej wtedy bogaty lekarz, Juan Miguel, i sprowadza ją do swojego domu. Para szybko się w sobie zakochuje, jednak, jak to w telenowelach bywa, nie wszystko układa się tak kolorowo, jak bohaterowie by chcieli.
Dom kwiatów
Meksykańska czarna komedia, którą można obejrzeć na Netflixie. Opowiada o pewnej meksykańskiej rodzinie z wyższych sfer, posiadającej prestiżową kwiaciarnię oraz kabaret – oba nazwane Dom kwiatów. Pod pozornie idealnym rodzinnym biznesem kryje się jednak znacznie więcej. Serial w satyryczny sposób porusza obecne problemy społeczne, celnie punktując i obalając wiele stereotypów.
Esmeralda
Jedna z najpopularniejszych meksykańskich telenoweli na całym świecie. Pewnej nocy w dwóch rodzinach rodzi się dwójka dzieci, w biednej zdrowy chłopiec, a w bogatej niewidoma dziewczynka. Oba porody odbierała ta sama osoba, która pod naciskiem zamienia ze sobą noworodków. Po latach para spotyka spotyka się, chociaż nie żadne z nich nie jest świadome tego, co kiedyś się wydarzyło. Szybko się w sobie zakochują, jednak na drodze do ich szczęścia stają nie tylko różnice społeczne, lecz także ich bliscy.
Narcos: Meksyk
Liczący trzy sezony amerykańsko-meksykański serial dostępny na Netflixie. Jest to swego rodzaju spin-off do normalnego Narcos, akcja tym razem przenosi się z Kolumbii do Meksyku, gdzie na pierwszy plan wysuwają się osoby będące wcześniej drugoplanowymi postaciami.
Mroczne pożądanie
Erotyczno-psychologiczny thriller, również dostępny na platformie Netflix. Na wyjeździe Alma, zamężna prawniczka oraz nauczycielka akademicka, poznaje piętnaście lat młodszego Dario, z którym wdaje się w romans. Jednorazowa przygoda okazuje się być znacznie trudniejsza do zapomnienia niż może się wydawać.
Najpopularniejsze seriale meksykańskie – podsumowanie
Mamy nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie w naszym zestawieniu, a jeśli kiedyś oglądaliście którykolwiek z wymienionych seriali, to koniecznie dajcie nam znać, co o nich sądzicie. A jakie są Wasze ulubione seriale meksykańskie?
0 komentarzy