Jak nauczyć się języka niemieckiego za pomocą seriali?

j

Autor: Redakcja

}

Data: 3 lutego 2021

a

Kategorie: Inne

Spędzasz godziny przez Neflixem i wciąż nie do końca wiesz, jak zabrać się za naukę języka niemieckiego? Nie od dziś wiadomo, iż oglądanie seriali z obcojęzycznym lektorem to idealny sposób na naukę języków. Choć niemiecki do łatwych nie należy, znamy kilka sprawdzonych sposobów, które ułatwią ci przyswajanie wiedzy. Jak nauczyć się języka niemieckiego za pomocą seriali? Co zrobić, by bez większych trudności zaznajomić się z podstawowymi strukturami językowymi? Jak pracować z ulubioną produkcją? Odpowiadamy!

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech a nauka języka

Decydując się na wyjazd za granicę w roli opiekunki do osób starszych, znajomość języka ojczystego może ułatwić ci znalezienie oferty dopasowanej indywidualnie do twoich potrzeb oraz oczekiwań. Co powiesz na połączenie przyjemnego z pożytecznym? Nauka poprzez oglądanie ulubionych produkcji to szybki i łatwy sposób na zaznajomienie się z regułami językowymi. Sięgając po kolejny odcinek serialu, nie tylko nauczysz się podstaw, lecz także poznasz tajniki językowe… i zapewnisz sobie lepszy start! Jeśli już władasz językiem niemieckim w stopniu co najmniej komunikatywnym, lepiej dla ciebie! Język niemiecki jest stosunkowo trudny, a specyficzna wymowa wyrazów może nas niekiedy zniechęcić. Jak nauczyć się języka niemieckiego od podstaw? Dowiesz się poniżej!

Praca opiekunki w Niemczech to coraz częściej wybierane zajęcie wśród Polaków. W poszukiwaniu lepszych zarobków i poprawy standardu życia chętnie sięgamy po internetowe ogłoszenia… W przypadku wyjazdów za granicę zalecamy skorzystać z zaufanego źródła, aby uniknąć nieprzyjemności. Polska agencja pracy Laxocare – https://laxocare.pl/ – od wielu lat pomaga strudzonym opiekunkom w znalezieniu legalnego, dobrze płatnego zatrudnienia w kategorii „opieka nad starszymi w Niemczech”. Zajrzyj koniecznie na stronę i zapoznaj się z widniejącymi ofertami pracy. Praco jako opiekunka osób starszych w Niemczech jeszcze nigdy nie była tak łatwa! Tymczasem przejdźmy do meritum… Poniżej przedstawiamy proste triki przydatne do nauki języków!

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze kobiece serialowe kreacje

Na jakim poziomie jesteś?

Zacznijmy od podstawowej kwestii… Jaki jest twój poziom? Czy szukasz pomysłów na udoskonalenie dotychczas nabytych umiejętności językowych? A może dopiero planujesz naukę z nadzieją, że oglądanie seriali ci w tym pomoże? Niezależnie od twojego poziomu, produkcje z niemieckim lektorem to strzał w dziesiątkę! Jeżeli jednak dopiero rozpoczynasz przygodę z językiem niemieckim, zalecamy sięgnięcie po seriale o niewysokim poziomie trudności. Możesz również wybrać produkcję, którą już znasz… Pamiętaj, że masz prawo jeszcze niewiele rozumieć. Nie zniechęcaj się na samym początku, gdy pojawią się nieco bardziej skomplikowane kwestie. 

Sięgnij po napisy

Zabawa z nauką języka niemieckiego może nieść ze sobą wiele trudności. Ciekawym, a zarazem sprawdzonym rozwiązaniem jest oglądanie seriali z polskim napisami. Tym sposobem będziesz mieć możliwość wyłapywania pojedynczych słówek czy zwrotów. Gdy obejrzysz pierwszy odcinek, odtwórz go jeszcze raz… tym razem z napisami w języku niemieckim. Osłuchaj się z językiem niemieckim i nieustannie go utrwalaj!

Oglądaj z zeszytem

Choć oglądanie seriali w języku niemieckim to dobry sposób na utrwalenie go, w wielu przypadkach nabyte umiejętności językowe szybko wylatują nam z głowy. Jak tego uniknąć? Poprzez oglądanie z zeszytem! Jeżeli dopiero zaczynasz naukę, zaopatrz się w gruby notatnik. Wiemy doskonale, iż oglądanie ulubionego serialu i nieustanne jego zatrzymywanie może być męczące… Niemniej jednak jest to idealna okazja, by kilkukrotnie wysłuchać daną kwestię, zapisać ją i sprawdzić dokładne tłumaczenie. Zapisuj wyrażenia i pojedyncze słówka wraz z ich wymową. Z czasem zauważysz pierwsze efekty!

Regularnie ćwicz i powtarzaj

Nauka dotychczas nabytych umiejętności bez regularnego powtarzania nie przyniesie pożądanych rezultatów. Zanim włączysz kolejny odcinek ulubionego serialu, zapoznaj się ze swoimi notatkami. Możesz również sporządzić fiszki! Rozwieś je w widocznym miejscu i powtarzaj w wolnej chwili.

Czy nauczysz się języka niemieckiego, oglądając wyłącznie seriale?

Niekoniecznie! Oglądanie seriali z obcojęzycznym lektorem nie powinno stanowić bazy! Zanim usiądziesz do nauki z serialem, radzimy zapoznać się z podstawowymi regułami językowymi. Wyłapywanie słówek i wyrażeń może być niekiedy trudne, zwłaszcza jeśli jesteś wzrokowcem. Oglądanie powinno być swego rodzaju uzupełnieniem, które pozwoli ci poznawać kolejne struktury. Przygotuj materiały, wybierz interesującą cię tematykę i rozpocznij przygodę. Nauka języków obcych poprzez oglądanie seriali wymaga od nad dużych pokładów cierpliwości. Podejdź do nauki ze spokojem. Nie zniechęcaj się i czerp, jak najwięcej!

ZOBACZ TEŻ  Kubek dla miłośników seriali – prezent idealny

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze