Władca pierścieni to dobrze znana każdemu seria książek fantasy napisanych przez J.R.R. Tolkiena rozpowszechniona na całym świecie. Na ich podstawnie na początku XXI wieku powstały trzy filmy, które zostały licznie nagrodzone oraz przyciągnęły większą liczbę fanów. Wiadomo jednak, że Amazon, wykupił od samego autora prawa do tytułów i ma w zamiarze zrealizować serial na ich podstawie. Kosztowało to jednak ich dużego wydatku bo aż 250 mln dolarów, producenci spodziewają się wielkiego hitu rozplanowując akcję serialu na 6 sezonów.

Pierwsze wzmianki na temat fabuły produkcji pojawiły się w marcu 2018 roku, mimo, że o wykupieniu praw od Tolkiena mówiło się już w 2017 roku. Amazon nie ma w planach skopiować i przedstawić we własnej wersji ekranizacji Petera Jacksona. Ma być to prequel do wcześniej powstałych filmów, który ma skupiać się na przedstawieniu historii pojawienia się Pierścieni Władcy oraz tego należącego do Saurona oraz wojnie, która nastąpiła w późniejszych etapach.

Serial Władca pierścieni – obsada

Kto jednak ma się pojawić w planowanej produkcji? Lista aktorów jest już obecnie znana, pojawią się miedzy innymi aktorzy znani z wielu amerykańskich ekranizacji, w tym m.in. Owain Arthur, Nazanin Bondiadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Isamael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Daniel Weyman oraz Sophia Nomvete.

Serial Władca pierścieni, a raczej jego premiera, planowana jest najwcześniej na rok 2021, ponieważ praca nad nim  jest na dopiero etapie przedprodukcji.