Will and Grace, znany także pod tytułem Para nie do pary to amerykański sitcom kanału NBC, kręcony pierwotnie w latach 1998-2006 oraz wznowiony ponownie w latach 2017-2020. Serial można oglądać w Polsce na HBO, Fox Life, TV Puls, Wizja Jeden i Fox Comedy.

Serial przedstawia losy dwójki tytułowych bohaterów- Willa Trumana i Grace Adler, którzy wynajmują razem mieszkanie w Nowym Jorku. Will jest prawnikiem-gejem, pochodzącym z zamożnej rodziny, o nienagannych manierach, pedantycznym i umiejącym świetnie gotować. Grace zaś jest atrakcyjną dekoratorka wnętrz, której rodzina nie przywiązuje uwagi do zdania innych.

Kobieta ma napięte stosunki z matką, uwielbia jeść lecz nie czyni jej to osobą grubą, wręcz przeciwnie ma nienaganna figurę. Przyjaciółmi dwójki współlokatorów jest Karen Walker- milionerka, alkoholiczka i lekomanka, o piskliwym głosie oraz Jack McFarland, który marzy o zostaniu aktorem i w przeciwieństwie do Willa, nie posiada dobrego wykształcenia i stałej pracy, jest wyzwolonym gejem, który pomógł przyjacielowi się ujawnić.  Serial przedstawia codzienne sytuacje z życia bohaterów, nieoczekiwane zwroty akcji oraz śmieszne i błyskotliwe żarciki rzucane między przyjaciółmi.

Głównymi bohaterami serialu Will and Grace są takie gwiazdy jak: Eric McCormack, Debra Messing, Megan Mullally, Sean Hayes.