This is us (Tacy jesteśmy) to amerykański miniserial z gatunku komedii i dramatu, emitowany od 2016 roku przez stację Rhode Island Ave. Productions oraz 20th Century Fox Television.

Twórcą serialu jest Dan Fogelman. W obsadzie występują: Mandy Moore (Rebeca), Milo Ventimiglia (Jack), Sterling K. Brown (Randall), Justin Hartley (Kevin), Chrissy Metz (Kate), Susan K. Watson (Beth), Chris Sullivan (Toby). This is us zdobył 17 nagród i 34 wyróżnienia.

Akcja serialu skupia się na losach rodziny Pearson, tego co jest dziś, ale również przeszłość ukazana jest w retrospekcjach. Rebecca w dniu urodzin męża, rodzi trojaczki. Potem jest już z górki, losy trójki 36-latków przeplatają się wzajemnie, wraz z wątkami bliźniaków i ich przyrodniego brata. Historie te są niesamowicie bliskie prawdziwego życia, ciepłe i ciekawie skonstruowane. Obserwujemy jak dzieje się pełen emocji rodzinny dramat, lecz nie zabraknie też chwil radosnych. Twórcom udało się stworzyć obraz skierowany do masowej publiki, który w mądry sposób pokazuje życiowe i rodzinne dylematy. W USA serial obejrzało 10 milionów widzów i zebrał wiele pochlebnych recenzji.