The Kominsky Method to amerykański serial internetowy (komedia) wyprodukowany przez Chuck Lorre Productions oraz Warner Bros. Television, którego twórcą jest Chuck Lorre. Wszystkie 8 odcinków pierwszej serii zostało udostępnionych 16 listopada 2018 roku na platformie Netflix.

Akcja serialu kręci się wokół Sandiego Kominskiego (w tej roli Michael Douglas), który był znanym i docenianym aktorem wiele lat temu. Jego sława przeminęła, dlatego został trenerem teatralnym a studio nazwał swoim nazwiskiem, “The Kominsky Method”. Jego najlepszy przyjaciel a zarazem agent-Norman Newlander- traci żonę – kobieta umiera na raka. Mężczyźni razem zastanawiają się nad sensem swojego istnienia oraz zmagają się z wyborami dnia codziennego. Kominsky podczas jednych z zajęć spotyka kobietę, którą zaczyna darzyć głębokim uczuciem. Niestety żadne z nich nie wie co zrobić, aby ich związek się udał. W tym samym czasie agent aktora nadal zmaga się z bólem po śmierci żony. Dodatkowo nie jest w stanie pomóc córce uzależnionej od narkotyków. 

Z każdym odcinkiem serialu The Kominsky Method staje się coraz pewniejsze, że zaawansowany wiek bohaterów stawia im wyzwania, które żaden z nich nie wie jak pokonać…