Strefa mroku (ang. The Twilight Zone) to amerykański serial fantasy opracowany przez Simona Kinberga, Jordana Peele i Marco Ramireza na podstawie oryginalnego serialu telewizyjnego z 1959 r. stworzonego przez Roda Serlinga. Serial jest emitowany od 1 kwietnia 2019 roku przez CBS All Access. Twórcami produkcji są: Simon Kinberg, Jordan Peele, Marco Ramirez. Z kolei w serialu występują: Jordan Peele, David Epstein, Shalyn Ferdinand.

Strefa mroku to antologiczny serial fantasy opowiadający o zwykłych ludziach, którzy niespodziewanie znajdują się w bardzo dziwnych, mrocznych i najczęściej nadprzyrodzonych sytuacjach. 

Oryginalny The Twilight Zone to kultowy serial, który zapisał się w historii amerykańskiej kultury masowej, a nawiązania do niego można odnaleźć w licznych filmach, piosenkach i komiksach. Autorami scenariuszy do rozmaitych epizodów Strefy Mroku byli między innymi Ray Bradbury, Charles Beaumont czy George R.R. Martin. Adaptowano także utwory Stephena Kinga, Arthura C. Clarke i Lewisa Padgetta.