Scandal (pl. Skandal) to amerykański serial dramatyczny, thriller stworzony przez Shondę Rhimes. Scandal został wyprodukowany przez ABC Studios, a jego emisja trwała od 2012 do 2018 roku. 

Na początku stycznia tego samego roku poinformowano, że będzie crossover seriali: “Skandal” oraz “Sposobu na morderstwo”.

Fabuła serialu kręci się wokół Olivii Pope (Kerry Washington), która jest profesjonalnym “naprawiaczem” problemów. Olivia rozwiązuje problemy tak, że nikt w ogóle nie zauważa, że one kiedykolwiek istniały. Kobieta pracuje dla zamożnych i potężnych, np. dla prezydenta, co poświadcza, że jest numerem jeden w swoim zawodzie. 

Olivia całe swoje dotychczasowe życie spędziła chroniąc tajemnice Białego Domu oraz Stanów Zjednoczonych. Doradczyni Prezydenta USA do spraw mediów, postanawia porzucić pracę i otworzyć własną firmę specjalizującą się w zarządzaniu kryzysowym. Ma nadzieję rozpocząć nowy rozdział swojego życia, ale szybko uświadamia sobie, że nie może swojej przeszłości pozostawić za sobą.