Pennyworth to amerykański serial telewizyjny o tematyce kryminalnej produkcji Primrose Hill Productions, DC Entertainment oraz Worner Horizon Television, bazujący na komiksach DC Comics stworzonych przez Bill Finger i Jerry Robinson. Serial jest emitowany od 28 lipca 2019 roku przez amerykańską stacje telewizyjną Epix. Na obecną chwile serial doczekał się jednego sezonu, składającego się z 10 odcinków.

Serial opowiada o losach byłego agenta sił specjalnych, Alfreda Pennywortha, który zamieszkał w Londynie po okresie II wojny światowej i pracuje dla ojca Bruce’a Wayne’a.

Bohaterowie w przeciwieństwie do większości postaci z DC Comics nie posiadają żadnych mocy, co czyni serial zaskakującym na tej płaszczyźnie porównując go do innych seriali powstałych na podstawie komiksów.

Pennyworth jako nowy bohater, który jest znany jako twardy żołnierz, w serialu zostaje ukazany jako sympatyczny, waleczny, lecz bywający także twardy, brytyjski dżentelmen. Serial jest utrzymany w typowo brytyjskim klimacie, co tym bardziej wyróżnia go na tle bohaterów znanym wszystkich z środowiska superbohaterów DC.

W główne role w Pennyworthie wcielają się: Jack Bannon, Ben Aldridge, Emma Paetz, Hainsley Lloyd Bennett, Ryan Fletcher, Dorothy Atkinson, Ian Puleston-Davies, Polly Walker, Paloma Faith i Jason Flemyng.