Homeland to amerykański serial telewizyjny emitowany od 2 października 2011 r. przez telewizję Showtime. Serial powstał na podstawie izraelskiego serialu Więźniowie wojny z 2010 r., stworzonego przez Gideona Raffa. 

Homeland zdobył nagrody Złotego Globu oraz Emmy w kategorii Najlepszy serial dramatyczny, Najlepszy aktor i Najlepsza aktorka.

Akcja serialu Homeland kręci się wokół Carrie Mathison, agentki CIA, która, po przeprowadzonej na własną rękę operacji w Iraku, zostaje przeniesiona do Centrum Walki z Terroryzmem CIA w Langley w stanie Wirginia.

Carrie dostaje ostrzeżenie od irackiego informatora, że amerykański jeniec wojenny przeszedł na stronę Al-Kaidy. Niedługo później okazuje się, że Nicolas Brody, żołnierz Amerykańskiej Piechoty Morskiej, który rzekomo zaginął w 2003 roku podczas misji w Iraku, został uwolniony podczas ataku sił Delta Force na siedzibę terrorysty Abu Nazira (wysoki rangą członek Al-Kaidy). Carrie podejrzewa, że to właśnie Brody przeszedł na stronę terrorystów. Jednak rząd federalny oraz szefostwo CIA nie podzielają zdania bohaterki. Agentka zdaje sobie sprawę, że przekonanie przełożonych jest niemożliwe, dlatego samodzielnie próbuje znaleźć dowody na zdradę żołnierza. Niestety Carrie nie udaje się oddzielić uczuć od pracy. Kobieta inwigilując Brody’ego, zakochuje się w nim. Mężczyzna odwzajemnia jej uczucia, dlatego wyjawia część prawdy o swoim pobycie w niewoli. Śledztwo powoli zaczyna przerastać główną bohaterkę. 

Jak potoczą się losy Carrie i Brody’ego? Ósmy sezon, który okazał się być ostatnim, pojawi się jesienią 2019.