„Cobra Kai” to amerykański serial telewizyjny, który jest kontynuacją kultowego filmu z lat 80. o nazwie „Karate Kid”. Serial został stworzony przez Jona Hurwitza, Haydena Schlossberga i Josha Heald’a, i pierwotnie był emitowany na platformie YouTube Red, a następnie przeniesiony na platformę Netflix.

Akcja „Cobra Kai” rozpoczyna się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z oryginalnej trylogii „Karate Kid”. Serial skupia się na dalszych losach dwóch głównych postaci z oryginalnego filmu, Johnny’ego Lawrence’a (grany przez Williama Zabkę) i Danny’ego LaRusso (grany przez Ralph’a Macchio). Johnny otwiera ponownie szkołę karate o nazwie Cobra Kai, co prowadzi do odnowienia rywalizacji między nim a Danny’m.

„Cobra Kai” łączy elementy dramatu, komedii i akcji, przynosząc nowe spojrzenie na oryginalne historie i postaci. Serial przedstawia rozwój postaci, konflikty, a także pokazuje, jak stare demony i niesnaski powracają, gdy Johnny i Danny zostają uwikłani w prowadzenie swoich własnych szkół karate.

Jedną z atrakcji serialu jest również to, że pokazuje perspektywę zarówno Johnny’ego, jak i Danny’ego, umożliwiając widzom zrozumienie motywacji i działań obu postaci.

„Cobra Kai” zdobył ogromną popularność po przeniesieniu na platformę Netflix, zyskując szerokie grono fanów na całym świecie. Serial cieszy się uznaniem za wierność wobec oryginalnego filmu, udane rozwinięcie postaci oraz umiejętność połączenia nostalgii z nowoczesnym podejściem.