The Purge to amerykański serial z gatunku horror, thriller wyprodukowany przez Platinum Dunes, Blumhouse Television, Universal Cable Productions, Man in a Tree Productions oraz Racket Squad Production; który jest serialową wersją filmowej serii pt. Noc oczyszczenia w reżyserii Jamesa DeMonaco. Serial jest emitowany od 4 września 2018 roku przez USA Network.

Podobnie jak w pierwowzorze jego akcja rozgrywa się w tą jedną noc, kiedy to wszystkie zbrodnie, przestępstwa (w tym morderstwa) są dozwolone. Akcja serialu została osadzona w Stanach Zjednoczonych, ale takich alternatywnych, rządzonych przez totalitarny rząd. Purge, czyli noc oczyszczenia została wprowadzona przez partię rządzącą NFFA (New Founding Fathers of America). 

Serial The Purge śledzi kilku bohaterów, którzy pozornie nie są ze sobą powiązani. Są to: Miguel Guerrero, żołnierz piechoty morskiej poszukujący swojej siostry Penelope, która dołączyła do Purge; Jane Barbour, która wykorzystuje Purge jako okazję do zemsty; Jenna oraz Rick Betancourt, małżeństwo przedsiębiorców, które chce pozyskać kapitał od bogatego działacza partii.