The New Pope (Nowy Papież) jest kontynuacją serialu o nazwie „Młody Papież”, którego premiera odbyła się w 2016 roku. Nowy papież to serial telewizyjny, dramat stworzony i wyreżyserowany przez Paolo Sorrentino dla Sky Atlantic, HBO i Canal +. Pierwszy odcinek został opublikowany 10 stycznia 2020 roku, zaś ostatni 7 lutego 2020 roku. Został wydany w liczbie 9 odcinków.

Akcja Nowego Papieża rozpoczyna się po wydarzeniach z ostatniego odcinka Młodego Papieża, w momencie kiedy Lenny Belardo (Jude Law) czyli sam papież Pius XIII, zapada w śpiączkę. W związku z zaistniałą sytuacją, Piotrowy tron nie może pozostać pusty. Sekretarz stanu Voiello (Silvio Orlando) postanawia osadzić na tym miejscu angielskiego arystokratę o niezwykłym uroku oraz szyku, Sir Johna Brannoxa (John Malkovich), który przyjął imię Jana Pawła III. Nowo wybrany papież wydaje się być idealnym wyborem, ale posiada pewne tajemnicę i skrywa jedną słabość. Zastąpienie Piusa XIII, okazuje się jednak nie łatwym zadaniem. Papież utrzymywany w stanie śpiączki staje się obiektem kultu tysięcy ludzi, co potęguje rozłamem między różnymi odłamami fundamentalizmu. W tym samym czasie Kościół zostaje obarczony licznymi atakami oraz skandalami, które mogą doprowadzić do upadku budowanej przez stulecia hierarchii.

Serial The New Pope w głównej mierze skupia się na zagłębieniu w działania Stolicy Apostolskiej oraz zagłębia naturę ludzkich pragnień, odkrywając pragnienia, sekrety osób posiadających władzę.

The New Pope – obsada

W główne rolę wcielają się takie gwiazdy jak Jude Law dwukrotnie nominowany do Oscara oraz John Malkovich.