Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Star Trek: Discovery to amerykański serial science fiction z serii Star Trek stworzony przez Bryana Fullera i Alexa Kurtzmana. Serial zadebiutował 24 września 2017 roku dwuodcinkową premierą. Oba epizody zostały udostępnione w serwisie Netflix. 

Discovery to szósta seria live-action osadzona w uniwersum Star Trek, siódma w sumie. Akcja ma miejsce mniej więcej dziesięć lat przed Star Trek: The Original Series; dzieje się głównie na pokładzie statku kosmicznego USS Discovery.

Serial toczy się 10 lat przed wydarzeniami z oryginalnej serii. Bohaterowie wyruszają na nową misję galaktyczną i odkrywają nowe światy. Po raz pierwszy w historii serii głównym bohaterem nie jest kapitan statku, lecz pierwszy oficer.

Podczas patrolowania przestrzeni Federacji USA Shenzhou napotyka obiekt nieznanego pochodzenia, umieszczając Pierwszego Oficera Michaela Burnhama (Sonequa Martin-Green) w swoim największym teście. Twarzą w twarz ze statkami Klingonów Shenzhou przygotowuje się na możliwość wojny, jeśli negocjacje się nie powiodą.