Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Raised by Wolves to amerykański serial science-fiction, którego premiera odbyła się 3 września 2020 roku na HBO Max. Posiada on obecnie jeden dziesięcioodcinkowy sezon, jednak krótko po premierze, w odpowiedzi na pozytywną reakcję widzów, miała miejsce publikacja informacji o kontynuacji produkcji.

Serial opowiada historię dwóch androidów, które uciekły z Ziemi zniszczonej wojną i osiedliły się na tajemniczej planecie Kepler-22b. Zabrały one ze sobą dwanaście ludzkich płodów, aby wychować je niczym własne dzieci – uczyniły to zgodnie z wolą swego stwórcy, Campiona. Niestety, wraz z rozwojem ludzkiej kolonii zaczęły pogłębiać się różnice religijne, co groziło powstaniem poważnych sporów – androidy odkryły wtedy jak trudnym i odpowiedzialnym zadaniem jest kontrola nad ludzkimi wierzeniami.

W rolę Matki i Ojca wcielili się Amanda Collin oraz Abubakar Salim. Wśród obsady można zobaczyć również Travisa Fimmela, Niamh Algar czy Matiasa Valerę, znanego z serialu Narcos.

Serial opowiada historię, która niewątpliwie skłania do refleksji nad ludzkim istnieniem czy wpływie religii na społeczeństwo. Wychowane przez wilki otrzymał osiem nominacji do nagród – między innymi za najlepszy serial science-fiction czy montaż dźwięku.