Helstrom jest amerykańskim serialem utrzymanym w klimacie grozy, opartym na komiksach Marvel Comics, w których głowni bohaterowie nazywali się Daimon i Satana. Pierwszy, dziesięcioodcinkowy sezon został wypuszczony 16 października 2020 roku w Stanach Zjednoczonych w serwisie Hulu, w Polsce zaś ukazał się niecały miesiąc później. Za produkcję odpowiadają ABC Signature Studios i Marvel Television, czyniąc serial jednym z ostatnich dzieł wylatujących spod skrzydeł Jepha Leoba jako szefa Marvel Television. Seria należy do franczyzy Marvela, choć opowiada autonomiczną, oddzielną historię. Niestety produkcja została anulowana po przejęciu Marvel Television przez Marvel Studios.

Kiedy matka Daimona i Amy Helstormów dowiaduje się o mrocznej przeszłości ojca rodzeństwa, trafia do szpitala psychiatrycznego, nie mogąc poradzić sobie z traumatyczną informacją. Po latach Daimon, profersor antropologii, i Amy, która prowadzi dom aukcyjny, wiodą na pozór normalne życie. Są jednak obdarzeni nadnaturalnymi zdolnościami, które sprzyjają w prowadzeniu ich drugiego życia, polegającego na zwalczaniu zła. W międzyczasie zwalczają demony swojego dzieciństwa.

W rolę rodzeństwa wcielili się Tom Austen i Sydney Lemmon, a na ekranie towarzyszyli im między innymi Robert Wisdom i Elizabeth Marvel. Showrunnerem produkcji został Paul Zbyszewski, pracujący niegdyś przy Agentach T.A.R.C.Z.Y