Serial Dracula to miniserial telewizyjny z gatunku horroru, produkcji brytyjskiej, opracowany przez Marka Gatissa oraz Stevena Moffata na podstawie powieści Brama Stokera o tej samej nazwie. Produkcja został wyemitowana na stacji BBC One oraz można ja obecnie znaleźć na platformie Netflix. Premiera serialu miała miejsce 1 stycznia 2020 roku, sam serial składa się z trzech 1 godz 30 min odcinków.

Akcja Draculi została lekko zmodyfikowana pod względem czasowym. W powieści Stokera rozgrywa się ona za czasów dawnych, zaś unowocześniona wersja łączy ten okres z elementami współczesności, które pojawiają się pod koniec sezonu. Historia ta przedstawia losy hrabi Drakuli, w świeższym wydaniu. Słysząc plotki o wampirze, mit ten chciał zbadać Jonathan Harker, który chciał z nim przeprowadzić wywiad. Jego pobyt miał trwać kilka dni, zaś przedłużył się o tyle, że pozwoliło to urosnąć Draculi w siłę. Wampir mianowicie żywił się „życiem” oraz krwią Harkera. Finalnie mężczyzna trafił do sióstr zakonnych, które próbowały mu pomóc, lecz wpuszczając Dracule do środka zakonu, automatycznie pozbawił kobiety życia.

Serial Dracula został dość skrytykowany ze względu na elementy i zmiany do niego wprowadzone. Połączenie klimatu starej Europy Wschodniej, nie okazało się iść w parze z nowoczesnymi elementami, jakim było spotkanie Draculi z panią detektyw oraz zamknięcia go w szklanym pomieszczeniu.

W rolach głównych wystąpili: Claes Bang (Dracula), Dolly Wells (siostra Agatha van Helsing/ Zoe Helsing), John Heffernan (Jonathan Harker).