Dickinson jest amerykańskim serialem, luźno opartym na losach znanej XIX-wiecznej poetyki – Emily Dickinson. Seria została stworzona przez Alene Smith i wyprodukowana dla Apple TV+. Pierwszy sezon został wypuszczony 1 listopada 2019 roku, w dzień kiedy serwis zadebiutował na rynku. Póki co widzowie obejrzeć mogą 2 pierwsze sezony, każdy składający się z dziesięciu 30-minutowych odcinków. Trzeci i zarazem finałowy sezon ukaże się pod koniec 2021 roku.

Historia młodej amerykańskiej poetki – Emily Dickinson, która w patriarchalnym świecie walczy o siebie samą. Wraz z nią dorastamy, obserwujemy ograniczenia społeczne w kontekście płci, wieku, koloru skóry i statusu oraz poznajemy świat, który dla kobiety był codziennością. Trudne społecznie czasy i rodzinne konflikty stawiają poetkę w sytuacji, w której zastanawia się, czy sztuka jest w stanie utrzymać jej nadzieje na lepsze jutro.

Emily Dickinson chętnie wykorzystywała w swoich tworach motywy kwiatów, chorób i śmiertelności, a także miłości i religijności. Często również nawiązywała do eksplorowania własnego umysłu i ukrytego, wewnętrznego „ja”. Duży wpływ na jej twórczość wywarły siostry Brontë, Szekspir, Dickens, a także Robert Browning i Elizabeth Berret Browning.

Rolę tytułową zagrała nieobca ekranom Hailee Steinfeld, znana z między innymi „Gorzkiej siedemnastki”. Ponadto w produkcji zobaczyć można takie osobistości jak Toby Huss, Adrian Enscoe, Anna Baryshnikov, Ella Hunt czy Jane Krakowski. Wśród obsady zagościł również znany ze sceny muzycznej Wiz Khalifa.