Hanna to amerykański serial dramat – akcji wyprodukowany przez NBC Universal International StudiosWorking Title TelevisionFocus Features oraz Amazon Studios. 

Serial Hanna to produkcja oparta na filmie z 2011 roku o tym samym tytułem. W serialu w kluczowych bohaterów wcielają się Esme Creed-Miles, Joel Kinnaman oraz Mireille Enos. Ponadto w obsadzie znalazła się Joanna Kulig, znana z filmu “Zimna wojna”. 

Fabuła serialu skupia się na młodej dziewczynie, która wraz ojcem żyje na odludziu, w lesie. Rodzina z nieznanych powodów musi ukrywać się przed amerykańskimi służbami. Hanna jest szkolona przez ojca na wojowniczkę i płatną zabójczynię. 

Dziewczyna jako szesnastolatka koniec końców zaczyna interesować się światem zewnętrznym. Jej ciekawość naraża rodzinę na niebezpieczeństwo. Musi rozdzielić się ze swoim ojcem. Hanna rusza w samotną podróż po Europie oraz … w głąb siebie. W życiu bohaterki dają znać o sobie hormony, rodzi się popęd seksualny, a jej dzika natura przekształca się w metaforę. Odkrywa nieznany wcześniej świat, w który tym razem nie znajduje się z dala od cywilizacji, a w jej centrum.