Najciekawsze serialowe rodziny – 7 naszych typów

13 lipca 2018 | Rankingi seriali, Rankingi seriali wg tematu

j

Autor: Ula Zywer

Seriale, w których wszystkie główne postaci są członkami jednej rodziny, mają w sobie coś ujmującego. Trudno powiedzieć, czy to seria zabawnych sytuacji, w jakiej znajdują się serialowe familie, czy może podobieństwo do codziennych sytuacji, z którymi sami się spotykamy. Co by to nie było – uwielbiamy oglądać produkcje, gdzie całe serialowe rodziny grają pierwsze skrzypce. Poniżej wyróżniamy kilka klanów przyciągających przed ekrany rzesze widzów (i nie, nie ma wśród nich państwa Lubicz).

Współczesna rodzina

serialowe rodziny

Źródło: ABC

Istnieją takie serialowe rodziny, które mocno wyróżniają się na tle innych. Jeśli trzeba by było wskazać familię, która jest najbardziej „na czasie”, to zdecydowanie wybór padłby na tytułową Współczesną rodzinę. W tym serialu przewijają się wszelkie motywy, jakie można spotkać we współczesnych relacjach między krewnymi i jakie wymagają akceptacji wszystkich członków rodu. Gejowski związek? Proszę bardzo. Adopcja dziecka zza granicy? Jak na tacy. Małżeństwo starszego mężczyzny z młodą pięknością? Jest i to! Kiedy do tego doda się serię nieco bardziej typowych dla przeciętnych rodzin zdarzeń i ogromną dawkę humoru, uzyska się efekt nie do podrobienia. W rolę nestora rodu Pritchettów, Jay’a, wciela się zapamiętany już z innej serialowej roli Ed O’Neill, a na planie towarzyszą mu m.in. równie zabawna co piękna Sofia Vergara, bezbłędny Eric Stonestreet i przezabawny Ty Burrell.

Świat według Bundych

serialowe rodziny

Źródło: Hollywood Reporter

Skoro do tablicy został już wywołany Ed O’Neil, to trzeba wspomnieć jego rolę w Świecie według Bundych. Serialowe rodziny jak ta, której głową był sprzedawca butów Al Bundy, bawią widzów w różnym wieku i okazują się ponadczasowe. Serial kręcono i emitowano w latach 1987-1997, ale wciąż pozostaje opowieścią na czasie. Kłopoty z dorastającymi dziećmi, problemy finansowe i ciągłe wymagania żony – brzmi jak samo życie. Jakkolwiek źle to nie zabrzmi, zmęczony smutną egzystencją i niezadowolony ze swojej pracy Al Bundy jest przekomiczny. Oglądając kolejne odcinki po prostu czeka się na powtórzenie sposobu, w jaki Al wkracza do domu po powrocie z pracy i w jaki siada wygodnie przed telewizorem. Na planie serialu Edowi O’Neill towarzyszyli Katey Segal, Christina Applegate i David Faustino.

ZOBACZ TEŻ  Co jedzą bohaterowie seriali? Poznajcie menu ulubionych postaci!

Rodzina Addamsów

serialowe rodziny

Źródło: The 13th Floor

Kto lubi czarny humor tak samo jak Addamsowie lubią czarny kolor, ten z pewnością poznał produkcje takie jak Rodzina Addamsów i jego młodsza wersja Nowe przygody rodziny Addamsów. Wszystkie serialowe rodziny razem wzięte nie są tak pokręcone jak Addamsowie. W jednym osadzonym na bagnach domu znajdziemy mnóstwo mroku, tajemnic, przedziwnych zwyczajów i oczywiście humoru. Mimo tego, że Addamsowie okazują się tak dziwni, w ich relacjach nie brakuje pokrętnie rozumianej troski i miłości.

Pełna chata

landscape 1433788312 gettyimages 93417150

Źródło: Good Housekeeping

Pełna chata to jeden z amerykańskich familijnych klasyków. W Polsce również był emitowany i chwała za to telewizji, bo takie serialowe rodziny widzowie wprost uwielbiają. Trzeba zacząć chyba od tego, że ci, którzy tworzą Pełną chatę nie do końca są rodziną – Danny Tanner (Bob Saget) bowiem wychowuje swoje trzy córki z pomocą szwagra i przyjaciela. Trzech mężczyzn wychowujących trzy dorastające dziewczęta – na pozór brzmi jak przepis na katastrofę. Kiedy jednak taką historię przenosi się na ekran, otrzymuje się przezabawną historię. Widzowie do tego stopnia pokochali życie Tannerów, że Jeff Franklin postanowił reanimować swój pomysł na serial i stworzył Pełniejszą chatę, w której jedna z sióstr Tanner staje w sytuacji, w której przed laty znalazł się jej ojciec – musi sama wychować trójkę dzieci i zaprasza do wspólnego mieszkania dwie bliskie sobie osoby – tym razem siostrę i przyjaciółkę.

Simpsonowie

simpsons1920 58b5a0013df78cdcd87a03bc

Źródło: ThoughCo

Matt Groening to najważniejsze nazwisko w biznesie produkcji animowanych dla dorosłych. Właściwie wszystko, co stworzy, jest absolutnym hitem. Dzisiaj jednak przywołamy tylko jedno z jego dzieł – Simpsonów. Nikt tak jak Groening nie potrafi w tak zabawny sposób oddać realiów życia w Ameryce i ośmieszyć niektórych tamtejszych zwyczajów. Robi to zresztą od końca lat 80., a nam serial wcale się nie nudzi. Życie Homera i Marge oraz trójki ich dzieci – Barta, Lisy i Maggie – na co dzień można określić jako zwyczajne, ale przeplata je mnóstwo absurdalnych sytuacji.

ZOBACZ TEŻ  Dlaczego wracamy do ukochanych seriali? – 5 powodów

Przyjaciele

gallery 1470836248 friends ross monica jack judy david schwimmer courteney cox elliott gould christina pickles

Źródło: Digital Spy

Kiedy ogląda się Przyjaciół nie sposób nie zwrócić uwagi na rodzinę Gellerów. Wszystkie serialowe rodziny mają mniej lub bardziej skomplikowane relacje, ale więzi między Monicą, Rossem i ich rodzicami są doskonałym uzupełnieniem historii szóstki przyjaciół. Wszyscy uwielbiamy bezkrytyczny stosunek Judy do Rossa i opiekuńczość Jacka względem Monici – wydają się przerysowane, ale nigdy nie mamy ich dość. Każdy prawdziwy fan Przyjaciół wyczekuje flashbacków z imprez rodzinnych, które rzucają nowe światło na życie Gellerów.

Rodzinka.pl

serialowe rodziny

Źródło: TVP VoD

Z rodzin, które pojawiają się w polskich serialach, najbardziej lubimy rodzinę Boskich. Oglądając amerykańskie seriale wiemy, że jest w nich dużo prawdy, ale dopiero gdy zaczynamy śledzić życie Boskich, to mamy z kim się utożsamić (bo jednak realia i zwyczaje z Polski nieco odbiegają od tych amerykańskich). W domu Boskich nie brakuje zabawnych sytuacji, do których musi przecież dochodzić, kiedy pod jednym dachem funkcjonuje trójka dorastających chłopców, nieco zniecierpliwiony ojciec, Ludwik (Tomasz Karolak) i próbująca ogarnąć tę męską hałastrę jedyna kobieta w domu, żona Ludwika, Natalia (Małgorzata Korzuchowska). Wiemy, że wielu naszych czytelników wolałoby widzieć Tomasza Karolaka w roli Geralta z Rivii, ale osobiście uważamy, ze dużo lepiej sprawdza się w roli Ludwika Boskiego.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ula Zywer

Pochłania seriale wszelkiego rodzaju, ale najbardziej lubuje się w komediowych. Fanka dobrych soundtracków, zarówno serialowych, jak i filmowych. Szczególnie ceni sobie produkcje z nieoczywistym zakończeniem.

Przeczytaj również