Przeczytano:

Żywi i umarli – nowy thriller o zjawiskach nadprzyrodzonych od Epic Drama

27 11 2020 | Newsy | 4 Komentarze

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Żywi i umarli to nowy, emocjonujący, sześcioodcinkowy horror, którego scenarzystami są Ashley Pharoah i Matthew Graham, współtwórcy i scenarzyści Życia na Marsie i Powstać z popiołów.

Ta niezwykła seria została przyjęta z uznaniem za świetną oprawę wizualną, doskonałą grę aktorską, solidne rysy postaci, nieoczekiwane zwroty akcji oraz fascynującą i przerażającą fabułę.

zywi i umarli ep5

W rolach głównych zobaczymy Colina Morgana jako pionierskiego psychologa Nathana Appleby’ego i Charlotte Spencer w roli jego charakternej żony, Charlotte Appleby. Serial rozgrywa się w Somerset w Anglii w 1888 roku, którego społeczność stoi na skraju monumentalnej zmiany – między przestarzałymi, tradycyjnymi sposobami uprawy ziemi, a uprzemysłowioną przyszłością opartą na wiedzy naukowej.

Sercem tej małej społeczności jest Nathan Appleby, który po śmierci matki dziedziczy Shepzoy House, położony w pięknej, ale odizolowanej dolinie Somerset. Appleby postanawia ułożyć nowe życie dla siebie i swojej ukochanej żony, ale wkrótce idylla zostaje zakłócona przez dziwne i niepokojące wydarzenia, które niewytłumaczalnie krążą wokół niego. Staje się coraz bardziej niespokojnym człowiekiem, ma obsesję na punkcie udowodnienia istnienia życia pozagrobowego. Czy jest nawiedzony? Dlaczego i przez kogo? W miarę jak nadprzyrodzone zdarzenia stają się coraz częstsze i coraz bardziej przerażające, Nathan zaczyna widzieć i słyszeć niepokojące rzeczy, których nie stworzyła jego wyobraźnia. Odpowiedzi, które znajdzie, zniszczą jego wiarę i przyniosą zagrożenie wszystkim, których kiedykolwiek kochał.

epic drama zywi i umarli key art

Premiera serialu Żywi i umarli na antenie Epic Drama w niedzielę 13 grudnia o 21:30. Kolejne odcinki będą emitowane codziennie o tej samej porze, do piątku 18 grudnia. Każdy z sześciu mrożących krew w żyłach odcinków będzie ucztą dla oczu, zrealizowaną z filmowym rozmachem i niesamowitą, zachwycającą scenografią.

Źródło: news prasowy za Epic Drama

4 komentarze

 1. Minaand

  I co dalej?

  Odpowiedz
  • Justyna Macugowska

   A co ma być dalej?

   Odpowiedz
 2. violak1

  Świetny,kiedy sezon 2?

  Odpowiedz
  • Justyna Macugowska

   Niestety, ale raczej drugiego sezonu nie będzie. To serial z 2016 roku, który przedłużenia do tej pory się nie doczekał. Pozdrawiam

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również