Zabójca z Rillington Place – Jodie Comer i Tim Roth w mrożącym krew żyłach serialu

}

Data: 29 czerwca 2021

a

Kategorie: Newsy

W latach 40. i 50. XX wieku, w angielskim Notting Hill grasował seryjny morderca John Christie. Wskutek tragicznej pomyłki, za jego zbrodnie skazano na powieszenie niewinnego człowieka. Sprawa przyczyniła się do zniesienia kary śmierci w Wielkiej Brytanii. Pomimo upływu lat ta historia nadal fascynuje ludzi na całym świecie. Trzyodcinkowy serial Zabójca z Rillington Place zagłębia się w wydarzenia sprzed kilku dekad.

Po dziewięciu latach życia w rozłące, John Reginald Christie i jego żona Ethel wprowadzają się do mieszkania na parterze przy Rillington Place 10 w zachodnim Londynie. Próba przystosowania się do nowego życia w małej, zniszczonej posiadłości jest szczególnie trudna dla Ethel. Stara się jednak zadowolić swojego męża. 10 lat później, niepiśmienny Timothy Evans i jego żona Beryl zajmują lokal na piętrze. Nawiązują znajomość z Johnem, a jego opowieści wywierają na nich ogromny wpływ. Po tym, jak Beryl rodzi drugie dziecko, małżeństwo z trudem wiąże koniec z końcem. Przystają na propozycję Johna, który oferuje im swoją pomoc, nie spodziewają się jednak tragicznych konsekwencji tej decyzji.

Każda część serii przedstawia osobny punkt widzenia wszystkich uwikłanych w makabryczne wydarzenia – Ethel, Timothy’ego i samego Johna Christie. Scenarzyści wykorzystali oryginalne materiały źródłowe z państwowych archiwów, a także nowe wywiady z żyjącymi krewnymi bohaterów. Pozwoliło im to prześledzić kroki, które doprowadziły do oskarżenia Timothy’ego o morderstwo, podczas gdy Johnowi nie postanowiono zarzutów aż do jego aresztowania w 1953 roku.

W rolach głównych występują Tim Roth jako John Christie, Samantha Morton jako Ethel, Nico Mirallegro jako Timothy Evans oraz Jodie Comer jako Beryl. Reżyserem serialu jest Craig Viveirosa, natomiast scenarzystami – Ed Whitmore oraz Tracey Malone.

Premiera serialu Zabójca z Rillington Place 25 lipca o 21:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki w niedziele o tej samej porze.

ZOBACZ TEŻ  Love, Victor otrzymał zamówienie na 2. sezon

Źródło: informacja prasowa za Epic Drama

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.