Wywiad z wampirem – premiera na AMC już 7 listopada!

}

Data: 30 września 2022

a

Kategorie: Newsy

Serial Wywiad z Wampirem produkcji AMC Studios, oparty na kultowej sadze Anne Rice, pojawi się na ekranach polskich widzów już jesienią tego roku. Premiera gotyckiej opowieści od twórców takich serii, jak: Breaking Bad i Better Call Saul odbędzie się w poniedziałek 7 listopada o 22:00, wyłącznie na kanale AMC.

Siedmoodcinkowy Wywiad z Wampirem, zrealizowany na podstawie powieści Anne Rice, śledzi epicką historię Louisa de Pointe du Laca (Jacob Anderson), pełną miłości, krwi i niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą nieśmiertelność. Wampir opowiada o swojej niecodziennej egzystencji dziennikarzowi Danielowi Molloyowi (Eric Bogosian). Zmagając się z ograniczeniami życia czarnoskórego mężczyzny w Nowym Orleanie na początku XX wieku, Louis nie może oprzeć się kuszącej propozycji Lestata de Lioncourta (Sam Reid): przemiany w wampira i zostania jego towarzyszem. Uzależniające moce Louisa mają okrutną cenę, a pojawienie się nowej podopiecznej Lestata – młodej Claudii (Bailey Bass) – sprawia, że obaj wkraczają na wieloletnią ścieżkę zemsty i odkupienia.

Wielokrotnie nagradzany Mark Johnson, Christopher Rice oraz nieżyjąca już Anne Rice są producentami wykonawczymi Wywiadu z wampirem. Rolę showrunnera pełni Rolin Jones. Uznany reżyser Alan Taylor wyreżyserował dwa pierwsze odcinki, jest także jednym z producentów wykonawczych serialu.

Powieść Anne Rice Wywiad z Wampirem została wydana w Stanach Zjednoczonych w 1976 roku. W Polsce ukazała się kilka lat później, jednak równie szybko zyskała popularność. W 1994 roku pojawił się film o tym samym tytule, będący adaptacją pierwszej powieści z cyklu Kroniki wampirów, na którym opiera się nadchodzący serial.

W 2020 roku AMC Networks ogłosiło zawarcie umowy na zakup praw do najważniejszych dzieł literackich Anne Rice: serii Kroniki wampirów oraz Dzieje czarownic z domu Mayfair – sprzedały się one w ponad 150 milionach egzemplarzy na całym świecie. Obejmują 18 tytułów,
w tym tak uwielbiane i słynne powieści, jak: Wywiad z wampirem, Wampir Lestat, Królowa potępionych czy Godzina czarownic. Anne Rice była bezpośrednio zaangażowana w proces produkcji przed swoją śmiercią w 2021 roku, natomiast Christopher Rice, syn autorki, pełni funkcję producenta wykonawczego serialu.

ZOBACZ TEŻ  Serialowa prasówka do drugiego śniadania [15.01.2018]

Serial jeszcze przed premierą otrzymał odnowienie na drugi sezon.

Źródło: informacja prasowa za AMC

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.