Wszystkie stworzenia duże i małe powraca z 2. sezonem

}

Data: 11 listopada 2021

a

Kategorie: Newsy

Wszystkie stworzenia duże i małe, wielokrotnie nagradzana adaptacja telewizyjna wspomnień Jamesa Herriota, wiejskiego weterynarza z Yorkshire, powraca z 2. sezonem. W 2020 roku 1. sezon tego pokrzepiającego serce brytyjskiego dramatu spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i pobił rekordy oglądalności w Wielkiej Brytanii.

Wszystkie stworzenia duże i małe to ponadczasowy klasyk, uwielbiany przez całe pokolenia. Przedstawia losy młodego weterynarza, który tuż po ukończeniu studiów przyjeżdża do hrabstwa Yorkshire, by spełnić marzenia o pracy w zawodzie. Jak się szybko okazuje, polega ona nie tylko na leczeniu zwierząt, ale także na odnalezieniu swojego miejsca w lokalnej społeczności i wypracowania relacji z pacjentami, jak również z ich właścicielami. Emitowana w latach 80., oparta na cyklu powieści Jamesa Herriota oryginalna produkcja BBC, liczyła aż 90 odcinków. Książki sprzedały się w 60 milionach egzemplarzy, stając się globalnym fenomenem i zyskując oddanych fanów na całym świecie. Opowieści przedstawione z punktu widzenia Herriota to niezwykłe antidotum na wyzwania współczesności, a także przypomnienie nam wszystkim, jak istotne jest poczucie przynależności do społeczności.

Od zakończenia wydarzeń ukazanych w 1. sezonie minęły trzy miesiące. Podróż powrotna do domu, do Glasgow, stawia Jamesa przed trudnym dylematem: musi wybierać między ludźmi, których kocha. Podczas gdy Helen i James starają się dojść do ładu z wzajemnymi uczuciami, Sigurd, Tristan i pani Hall muszą również myśleć o swoim miejscu na ziemi. James stanie przed wyborem: wspierać rodzinę czy podążać za głosem serca.

wszystkie stworzenia duze i male epic drama 5
fot. epic drama

W nowym sezonie pojawią się zarówno bohaterowie znani widzom z 1. odsłony serii, jak i nowe postaci. W roli pani Pumphrey, ekscentrycznej właścicielki rozpieszczonego pekińczyka Tricki Woo, wystąpi znana brytyjska aktorka Patricia Hodge. Nicholas Ralph ponownie wcieli się w rolę młodego weterynarza Jamesa Herriota, Samuel West powróci jako niekonwencjonalny mentor Jamesa – Sigurd Farnon, a Anna Madeley jako pani Hall, właścicielka przychodni weterynaryjnej Skeldale House. Do obsady dołączą również Dorothy Atkinson jako Diana Brompton, której żywiołowość przyciągnie uwagę Sigurda Farnona podczas lokalnych uroczystości tanecznych oraz James Fleet jako pułkownik Merrick, imponujący wojskowy i miejscowy farmer.

ZOBACZ TEŻ  House of the Dragon – rozpoczęła się produkcja spin-offu Gry o tron!

W 2. sezonie ponownie pojawi się także Matthew Lewis jako Hugh Hulton, który wraca zza granicy do Darrowby po nagłym zakończeniu związku z Helen Alderson.

2. sezon składa się z sześciu odcinków oraz świątecznego odcinka specjalnego. Premiera Wszystkich stworzeń dużych i małych odbędzie się już jutro, tj. 12 listopada o 20:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki w piątki o tej samej porze.

Źródło: informacja prasowa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.