Wojownik sezon 2. – poznajcie dalsze losy Ah Sahma

}

Data: 5 października 2020

a

Kategorie: Newsy

Wojownik to nakręcony w realistycznej konwencji serial kryminalny Cinemax, którego wartka akcja toczy się pod koniec XIX wieku, w dobie wojen toczonych przez chińskie gangi w dzielnicy Chinatown w San Francisco. Scenariusz produkcji powstał na podstawie zapisków legendarnego mistrza sztuk walki Bruce’a Lee.

Główny bohater Ah Sahm jest mistrzem sztuk walki, który w tajemniczych okolicznościach przybywa do San Francisco z Chin. Ah Sam pokazuje na co go stać podczas walki i zaczyna pracować jako żołnierz dla Hop Wei, jednej z najpotężniejszych rodzinnych organizacji przestępczych w Chinatown.

W drugim sezonie śledzimy losy członków dwóch rywalizujących ze sobą chińskich gangów – Hop Wei i Long Zii. Ich członkowie walczą między sobą o wpływy i władzę, pomimo, że przybierające na sile antychińskie nastroje mogą położyć kres obu organizacjom. Ah Sahm, który ledwo uszedł z życiem w finałowym odcinku pierwszego sezonu powraca w towarzystwie członków gangu Hop Wei, aby zemścić się na nowej szefowej organizacji Long Zii – Mai Ling, która okazuje się jego siostrą. Ah Sahm każdej nocy doskonali swój warsztat na ringu owianego złą sławą klubu Barbary Coast, którego właścicielką jest przebiegła Rosalita Vega. Bohater stawia sobie za punkt honoru zastąpienie obecnego przywódcy klanu Hop Wei, Ojca Juna. Aby osiągnąć swój cel, namawia następcę bossa gangu, Młodego Juna, aby przystał na nową umowę w sprawie dostaw opium i przyjmuje w szeregi entuzjastycznie nastawionego nowego rekruta i wojownika, Honga.

W głównej roli w serialu Wojownik występuje Andrew Koji, któremu w drugim sezonie partnerują znani z pierwszej części serialu Kieran Bew, Olivia Cheng, Dianne Doan, Dean Jagger, Langley Kirkwood, Hoon Lee, Christian McKay i Joe Taslim. W najnowszym sezonie do obsady dołączyli Celine Buckens, Dustin Nguyen, Chen Tang i Miranda Raison.

Premiera drugiego sezonu serialu Wojownik odbyła się w sobotę 3 października w HBO GO. Wtedy to zadebiutował pierwszy odcinek, kolejne dodawane będą co tydzień w sobotę. Emisja pierwszego odcinka na antenie Cinemax zaplanowana została na 7 listopada. Sezon liczy 10 odcinków.

ZOBACZ TEŻ  SkyShowtime – w 2022 roku do Polski zawita nowa platforma streamingowa

Źródło: HBO

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.