Władca Pierścieni – wiadomo kto został reżyserem!

Stanowisko reżysera zostało obsadzone przynajmniej na dwa pierwsze odcinki, bowiem je właśnie wyreżyseruje J.A. Bayona, odpowiedzialny m.in. za film Jurassic World: Upadłe królestwo.

Jak sam mówi to dla mnie wielki zaszczyt, aby móc uczestniczyć w tak wielkim projekcie. Cieszy mnie, że pozwolono mi ukazać zupełnie nową historię i zostać częścią czegoś tak wspaniałego.

j a bayona
variety (J.A. Bayona)

Fabuła serialu ma zostać osadzona w Drugiej Erze, a więc na co najmniej 3000 tys. lat wcześniej niż wydarzenia z filmowego Władcy Pierścieni. Trwa ona 3441 lat i rozpoczęła się po wygnaniu Morgotha, mrocznego pana poprzedzającego Saurona, a jej koniec pieczętuje pierwszy upadek Saurona. On właśnie przedstawiony został w Drużynie Pierścienia. Twórcy będą mieli pole do popisu bowiem tak wielki przedział czasowy ma nieograniczony potencjał fabularny. Do opowiedzenia jest m.in. powstanie Saurona, ukucie Jedynego Pierścienia i pozostałych oraz pojawienie się upiorów strzegących pierścienia.

Już teraz mówi się, że prawdopodobnie będzie to najdroższy serial telewizyjny jaki do tej pory zostanie wyprodukowany. Wykupienie wszelkich praw i koszty produkcji mają wynosić ponad 500 mln dolarów.

Premiera serialu zapowiadana jest na 2021 rok. Powstaje on dla platformy Amazon Prime Video.

Źródło: deadline

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.