w

Władca Pierścieni od Amazona otrzymała zamówienie na 2. sezon!

Jeszcze przed rozpoczęciem prac na planie pierwszego sezonu Władcy Pierścieni, Amazon postanowił dać zielone światło na produkcję drugiej serii.

Nie wiadomo jednak kiedy w ogóle rozpoczną się prace na planie i ile potrwają, a tym samym data premiery serialu wydłuża się. Przyczyni się do tego również decyzja o przerwie na okres około pięciu miesięcy, po nakręceniu przed J.A. Bayonę dwóch pierwszych odcinków. W tym czasie scenarzyści mają napisać całą historię do sezonu drugiego. Plan jest taki, aby dzięki temu móc pracować na planie jednocześnie nad dwoma sezonami.

Zdjęcia do serialu kręcone będą w Nowej Zelandii. Podobnie jak miało to miejsce w trylogii Petera Jacksona opartej na książkach J.R.R. Tolkiena.

Fabuła serialu ma zostać osadzona w Drugiej Erze, a więc na co najmniej 3000 tys. lat wcześniej niż wydarzenia z filmowego Władcy Pierścieni. Trwa ona 3441 lat i rozpoczęła się po wygnaniu Morgotha, mrocznego pana poprzedzającego Saurona, a jej koniec pieczętuje pierwszy upadek Saurona.

Źródło: screenrant

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

blank

Quibi konkuruje z Netflixem o adaptację The Turn of the Screw!

blank

Wikingowie – powstanie sequel od Netflixa!