Władca Pierścieni jako serial, wiemy, gdzie i kiedy toczyć się będzie akcja!

}

Data: 8 marca 2019

a

Kategorie: Newsy

To, że firma Amazon przymierza się do wyprodukowania serialu opartego na trylogii Tolkiena wiedzieliśmy już wcześniej, ale nie wiadomo było nic o tym w jakiej Erze Śródziemia dziać się będą wydarzenia w nim przedstawione.

Teraz już wiemy! Akcja serialu Władca Pierścieni dziać się będzie w Drugiej Erze Śródziemia, a więc na około trzy tysiące lat przed wydarzeniami w filmowej trylogii. Miejscem akcji ma być wyspa Numenor, która w filmach była już całkowicie zniszczona od wielu setek lat. Druga Era trwa 3441 lat i rozpoczęła się po wygnaniu Morgotha, mrocznego pana poprzedzającego Saurona, a jej koniec pieczętuje pierwszy upadek Saurona. Do opowiedzenia jest mnóstwo historii w tym powstanie Saurona, ukucie Jedynego Pierścienia i pozostałych oraz pojawienie się upiorów strzegących pierścienia.

Serial na razie jest dopiero na etapie post-produkcji i nie wiadomo, kiedy zostanie wydany. Plotkuje się o 2021 roku. Wiadomo, że na pewno nie skończy się na jednym sezonie, ale jak długi okres będzie przedstawiał jest wielką niewiadomą. Dla fanów Śródziemia Amazon przygotował nową interaktywną mapę. Link do niej na poniższym tweecie.

Źródło: cinemablend

ZOBACZ TEŻ  Władca Pierścieni i inne seriale zmierzają do Nowej Zelandii

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.