WitcherCon – podsumowanie wydarzenia

}

Data: 10 lipca 2021

a

Kategorie: Newsy

Netflix i CD Projekt Red połączyły siły, aby zorganizować pierwszy w historii WitcherCon.  Podczas wydarzenia, transmitowanego na całym świecie za pośrednictwem platform YouTube i Twitch, odbył się szereg interaktywnych paneli z obsadą i twórcami Wiedźmina.

Poniżej możecie zapoznać się z ciekawszymy wypowiedziami twórców.

Lauren Schmidt Hissrich o relacji Geralta i Ciri:

Pod koniec pierwszego sezonu mamy, moim zdaniem, jedną z najbardziej emocjonalnych scen, jakie zrealizowaliśmy, kiedy Geralt i Ciri odnajdują się po tym, jak szukali siebie przez cały sezon… I wygląda na to, że mamy postać ojca i postać córki, i wszystko powinno już być idealne, gdyby nie to, że nigdy wcześniej się nie spotkali. Zatem ciekawie było zacząć 2. sezon, myśląc o tym, że nie są jeszcze rodziną. Jak mają się nią stać? Co zrobić, kiedy jest się osobą taką jak Geralt, który przysiągł, że nigdy nie będzie nikogo potrzebował? A potem zostaje mu przedstawiona dziewczyna, która jest teraz wyłącznie pod jego opieką. Mamy też Ciri, która była przyzwyczajona do bycia pod czyjąś opieką, ale w zasadzie przez cały sezon od wszystkich uciekała, a teraz powiedziano jej, że ktoś się nią zaopiekuje. Wspaniale było więc rozpocząć 2. sezon od momentu, w którym bohaterowie są trochę niepewni, jak być ze sobą i muszą do tego dojrzeć. Chcieliśmy mieć pewność, że będzie to autentyczna relacja, że nie będą ze sobą po prostu zżyci od samego początku.

Freya Allan o tym, czy w tym sezonie zobaczymy Ciri w sekwencjach kaskaderskich:

[Trening] był jedną z rzeczy, które najbardziej mnie ekscytowały w 2. sezonie, ponieważ uwielbiam to robić. Uwielbiam kaskaderkę. Pracujemy w tym zakresie z najlepszymi ludźmi, są bardzo fajni i wydobywają z nas to, co najlepsze. Ale tak, Ciri faktycznie zacznie treningi i będą one jedną z jej głównych motywacji. Jest bardzo zdeterminowana i naprawdę chce umieć walczyć jak wiedźmin i stać się wiedźminką.

Anya Chalotra o ulubionych cechach jej postaci, Yennefer:

Uwielbiam w niej, że na wszystko znajdzie radę. Lubię ją za bycie waleczną. To moja ulubiona cecha w Yennefer. Tych fajnych jest oczywiście więcej. Trochę upodobniłam się do niej. Kształtujemy się wzajemnie.

Henry Cavill o drodze, którą przeszedł jego bohater, Geralt:

To w jaki sposób zagrałem Geralta w pierwszym sezonie było od początku przemyślane. Większość czasu przebywał w dziczy, nie miał możliwości prowadzenia rozległych dialogów. Pomyślałem więc, że najlepiej, jeśli będzie to człowiek, który mówi mało, ponieważ dzięki temu sprawia wrażenie, że więcej myśli. Taki był mój zamiar. Ale kiedy już poznałem scenariusz z Cirillą, Wiedźminami i miejscami oraz ludźmi, których już zna, uznałem, że trzeba mu pozwolić być bardziej rozmownym i filozoficznym, mówić więcej i się wymądrzać, ponieważ taki właśnie jest. Nie jest tylko wielkim, starym, siwowłosym brutalem.

Lauren Schmidt Hissrich o nowych postaciach w 2. sezonie:

Jest wiele nowych postaci, które przedstawimy widzom w 2. sezonie. Po raz pierwszy zobaczymy Dijkstrę i Królestwo Redanii. Wiem, że wielu fanów jest podekscytowanych pierwszym spotkaniem z takimi postaciami jak Filippa, Codringher, Fenn, Rience, Nenneke. Jest ich wiele, ale muszę powiedzieć, że Vesemir jest tym, którego spotkania z publicznością najbardziej nie mogę się doczekać. Vesemir jest integralną częścią historii, którą opowiadamy w tym sezonie. Po raz pierwszy przenosimy się do Kaer Morhen, a w sezonie, w którym Geralt stał się ojcem dla Ciri, ważne wydawało nam się pokazanie tego, kim był jego ojciec. To wszystko składa się na wielopokoleniową opowieść, ponieważ Vesemir i Ciri też mają swoją historię i zaczyna się myśleć: „Och, wszyscy ci ludzie powinni wchodzić ze sobą w interakcję, uczyć się od siebie nawzajem i ze sobą walczyć”.

Podano także tytuły odcinków i ich loga. Z tym możecie zapoznać się oglądając poniższe wideo.

ZOBACZ TEŻ  WitcherCon – poznajcie program wydarzenia

Źródło: Netflix

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.