Wikingowie: Walhalla – Netflix ogłosił obsadę tej produkcji

}

Data: 27 stycznia 2021

a

Kategorie: Newsy

Netflix przedstawił obsadę, która pojawi się w nowej odsłonie znanej na całym świecie sagi o Wikingach.

Wikingowie: Walhalla to całkowicie nowy rozdział widowiskowej sagi o Wikingach, który będzie miał swoją premierę tylko na Netflix. W główne role wcielą się: Sam Corlett, Frida Gustavsson, Leo Suter, Bradley Freegard, Jóhannes Jóhannesson, Laura Berlin, David Oakes i Caroline Henderson. W obsadzie zobaczymy także aktorów znanych z poprzednich części, m.in. Pollyanna McIntosh i Asbjørn Krogh Nissen.

Fabuła nowego serialu oryginalnego Wikingowie: Walhalla rozgrywa się na początku XI wieku i pokazuje historię najsłynniejszych wikingów, czyli Leifa Eriksona, Freydis, Haralda Srogiego i normańskiego króla Wilhelma Zdobywcy. Bohaterowie będą przecierać szlaki i walczyć o przetrwanie w ciągle zmieniającym się i ewoluującym świecie.

Poniżej prezentujemy Wam opisy postaci:

SAM CORLETT jako LEIF ERIKSON
Mieszkający na Grenlandii, wychowany na obrzeżach znanego świata, Leif pochodzi z silnie zżytej rodziny, przesiąkniętej starymi pogańskimi wierzeniami. Nieustraszony i niezwykle wytrzymały żeglarz, Leif, jest naszym dostępem do świata Wikingów, w którym zachodzą gwałtowne zmiany.

FRIDA GUSTAVSSON jako FREYDIS ERIKSDOTTER
Zaciekle pogańska, ognista i uparta, Freydis jest zagorzałą wyznawczynią „starych bogów”. Podobnie jak jej brat, Leif, przybywa do Kattegat jako outsiderka, ale staje się inspiracją dla tych, którzy przestrzegają starych zwyczajów.

LEO SUTER jako HARALD SROGI
Urodzony w szlacheckiej rodzinie Wikingów, Harald jest jednym z ostatnich wojowników. Charyzmatyczny, ambitny i przystojny, jest w stanie zjednoczyć zarówno wyznawców Odyna, jak i chrześcijan.

BRADLEY FREEGARD jako KANUT WIELKI
Król Danii. Mądry, sprytny i bezwzględny wódz Wikingów. Trzyma swoich przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Jego ambicje wpłyną na bieg historii w XI wieku i uczynią go kluczową postacią epoki Wikingów.

JÓHANNES JÓHANNESSON jako OLAF HARALDSON
Olaf jest starszym przyrodnim bratem Haralda. Potężny fizycznie i ambitny, jest surowym i bezlitosnym wikingiem. Olaf jest „starotestamentowym” chrześcijaninem.

LAURA BERLIN jako EMMA Z NORMANDII
Młoda, ambitna Emma z Normandii pochodzi z normańskiego dworu i jest z krwi Wikingów. Politycznie obyta i jedna z najzamożniejszych kobiet w Europie.

DAVID OAKES jako EARL GODWIN
Ostatni ocalały. Główny doradca króla Anglii. Urodzony na politycznym marginesie, jego przebiegły charakter zaprowadzi go daleko.

ZOBACZ TEŻ  Kod genetyczny – nowy serial TVNu!

CAROLINE HENDERSON jako JARL HAAKON
Wielka wojowniczka i tolerancyjna przywódczyni, Haakon rządzi Kattegatem pewną ręką. Choć jest poganką, udało jej się utrzymać Kattegat miastem otwartym na wszystkie wyznania w trudnych czasach. Będzie wpływową mentorką dla Freydis, którą będzie inspirować swą mądrością.

Powracające postaci, które wystąpią tylko w wybranych odcinkach:

POLLYANNA McINTOSH jako KRÓLOWA ÆLFGIFU – wyrachowana i ambitna, duńska królowa Ælfgifu ma do odegrania ważną rolę w politycznych zmaganiach o władzę toczących się w północnej Europie. Wykorzystuje swój urok i przebiegłość do wielkich celów, promując interesy swojej ojczyzny i próbując umocnić się w rosnącej strukturze władzy Kanuta.

ASBJØRN KROGH NISSEN jako JARL KåRE –  bohater stanowi zagrożenie dla starych pogańskich zwyczajów.

Źródło: Netflix

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.