Wiking – Upadek narkotykowego króla – nowy serial zmierza na platformę Viaplay

}

Data: 11 kwietnia 2022

a

Kategorie: Newsy

Dramat dokumentalny Wiking – upadek narkotykowego króla to nieopowiedziana wcześniej historia szefa mafii narkotykowej, Clausa Malmqvista. Czteroodcinkowy serial pojawi się na platformie Viaplay już 12 maja.

Był o krok od osiągnięcia swojego celu, czyli stania się zamożnym brazylijskim deweloperem. Jedna zła decyzja przesądziła o upadku przestępczego imperium. Jego przyjaciel Kim został zabity, a policja rozpoczęła operację śledczą. W końcu stracił wszystko: pieniądze oraz rodzinę – żonę i syna. Po szesnastu latach wychodzi z więzienia jako zupełnie inny człowiek. W końcu jest gotowy, by opowiedzieć swoją historię. Chce, żeby jego syn poznał prawdę o własnym ojcu. Jednak, gdy dziennikarz Jeppe Facius zaczyna zagłębiać się w całą historię, odkrywa niewygodne dla Clausa wątki… A to dopiero początek.

Zdobywca nagrody Cavlinga – dziennikarz Jeppe Facius przez ponad 15 lat prowadził śledztwo w sprawie Clausa Malmqvista, jednocześnie próbując nakłonić go do wyjawienia prawdy. Claus po raz pierwszy zgadza się na serię wywiadów, podczas których Jeppe uzyskuje odpowiedzi na wcześniej zbywane ciszą pytania. Tym samym dziennikarz uchyla rąbka tajemnicy na temat konsekwencji czynów Malmqvista i trafia na trop czegoś większego, niż kolejna gangsterska biografia. Jednak prawda jest ujawniana stopniowo i manipulowana przez narkotykowego barona oraz jego wspólników. Autorytety również działają w szarej strefie, a mordercy wychodzą na wolność.

Akcja czteroodcinkowej serii rozciąga się od terenów Brazylii i Maroka, przez Amsterdam, Malagę i Barcelonę, aż po Kopenhagę i Oslo. Obok Malmqvisa – wielkiego bossa narkotykowego, który walczy z błędami przeszłości o nowe życie w Duńskim miasteczku Hvidovre jako ojciec rodziny, w tym serialu zobaczymy amerykańską mafię, brazylijskie gangi, marokańskie klany, chińskie triady, a z drugiej strony policję, Interpol i DEA.

Wiking – Upadek narkotykowego króla to produkcja na pograniczu dokumentu i dramatu. Fragmenty historii są odtwarzane przez aktorów na podstawie prawdziwych świadectw, dowodów, transkrypcji i kluczowych źródeł. W postać młodego Clausa Malmqvisa wciela się 27-letni duński gwiazdor Alex Høgh Andersen.

ZOBACZ TEŻ  Kajko i Kokosz – zobaczcie zwiastun animacji

Każdy z czterech odcinków będzie trwał 42 minuty. Premiera całej serii odbędzie się 12 maja na Viaplay. Poniżej zwiastun.

Źródło: Viaplay

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.