Więzienie kobiet – nowy dokumentalny serial od maja na Polsat Cafe

}

Data: 6 maja 2022

a

Kategorie: Newsy

Od 9 maja Polsat Cafe rozpocznie emisję nowego serialu dokumentalnego Więzienie kobiet, wyprodukowanego przez ATM Grupę. Bohaterkami tej 9-odcinkowej serii są kobiety skazane na karę pozbawienia wolności. Widzowie zobaczą, jak wygląda ich życie za kratami.

Reżyserka dokumentu, Athena Sawidis, razem z kamerą zagląda do zakładów karnych, w których karę więzienia odbywają kobiety. Osadzone popełniły różne przestępstwa: od kradzieży i paserstwa, po zabójstwo. Poznajemy osadzoną, która pod wpływem alkoholu zabiła przyjaciela, inną, która dopuściła się rozboju, czy młode dziewczyny, które odsiadują wyroki za kradzież…

Serial pokazuje, jak wygląda ich życie w zakładzie karnym, czym się zajmują, o czym rozmawiają, jakie są ich marzenia i plany po odbyciu kary. Czy odczuwają wyrzuty sumienia z powodu tego, co zrobiły? Jak sobie z tym radzą?

Osadzone próbują normalnie żyć mimo odosobnienia: spotykają się na rozmowach przy kawie, robią makijaż, farbują włosy. Kłócą się, świętują urodziny, zwierzają się sobie, żartują z siebie i płaczą. W celach aż buzuje od emocji – tych dobrych i tych złych. Wszystkie mają świadomość, ile straciły, że zawiodły swoich bliskich, że nie odbywają kary za nic. Odosobnienie uczy je także doceniać przywilej pracy płatnej.

W serialu zobaczymy również kobiecą służbę więzienną: oddziałowe, wychowawczynie, psycholożki, które zajmują się osadzonymi.

Realizację takiego serialu jak Więzienie kobiet nie da się porównać do pracy nad typowym serialem dokumentalnym – mówi Athena Sawidis. – I nie chodzi tu wcale o miejsce realizacji, lecz o bohaterki, skazane na karę pozbawienia wolności kobiety. Mając na uwadze, że z każdą z nich wiąże się jakaś życiowa tragedia, ich samych, ich najbliższych, ich ofiar, musimy w kontakcie z nimi wykazać się szczególną ostrożnością. Nasze bohaterki muszą nam zaufać, że nie będziemy ich oceniać ani piętnować. I tylko takie zaufanie i dotrzymywanie zasad naszej z nimi współpracy gwarantuje to, że biorą udział w tym projekcie. Wiedząc, że widzimy w nich nie tyle przestępcę, ile człowieka, który się pogubił, otwierają się i wpuszczają nas do swojego życia – dodaje.

Emisja dokumentu w poniedziałki od 9 maja o godzinie 21:00.

ZOBACZ TEŻ  Nagi reżyser sezon 2. - zobaczcie zapowiedź

Źródło: ATM Grupa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.