Wielki Gatsby doczeka się serialowej adaptacji!

}

Data: 27 stycznia 2021

a

Kategorie: Newsy

Michael Hirst, człowiek odpowiedzialny za światowy hit serialowy Wikingowie, bierze się teraz za adaptację słynnej powieści Francisa Scotta Fitzgeralda Wielki Gatsby.

Produkcja powstanie dla A+E Studios i ITV Studios America. Hirst napisze scenariusz. Jest także producentem wykonawczym wraz z Michaelem Londonem. Projekt z założenia ma być mini serialem.

Wielki Gatsby rozgrywa się w szalonych latach dwudziestych ubiegłego wieku na Long Island. Główny bohater to Nick Carraway, który poznaje milionera Jaya Gatsby’ego. Ten od lat skrycie kocha się w kuzynce Nicka Daisy, która jednak jest żonata. Nick ma pomóc mu zdobyć Daisy, jednak niedługo potem dochodzi do wypadku, który zmienia spokojne życie mieszkańców Long Island.

Powieść ukazuje pełny obraz ”straconego pokolenia”, którego dojrzewanie do dorosłości przypadło na lata pierwszej wojny światowej. Nowy Jork w tym czasie rozbrzmiewa jazzem, w podziemiu kwitnie handel alkoholem, a miastem rządzi mafia.

Książka ta do tej pory doczekała się kilku filmowych adaptacji.

Źródło: comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Jessica Jones sezon 3. - jest plakat!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.