Wielka woda – Netflix ogłasza obsadę serialu

}

Data: 3 sierpnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Netflix ogłosił obsadę Wielkiej wody, kolejnego serialu polskiej produkcji Netflix, do którego trwają obecnie zdjęcia we Wrocławiu. W głównych rolach Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt oraz Ireneusz Czop. Na ekranie towarzyszą im m.in. Anna Dymna, Jerzy Trela oraz Blanka Kot. 

OBSADA:

  • Agnieszka Żulewska wcieli się w rolę Jaśminy Tremer – hydrolog, która po wielu latach wraca do rodzinnego Wrocławia, aby pomóc władzom miasta przygotować się na nadchodzącą powódź;
  • Tomasz Schuchardt jako Jakub Marczak – urzędnik z dużymi ambicjami, samotnie wychowujący nastoletnią córkę;
  • Ireneusz Czop jako Andrzej Rębacz – walczy, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi;
  • Blanka Kot, debiutująca na ekranie, jako Klara Marczak;
  • Anna Dymna jako Lena Tremer;
  • Jerzy Trela jako ojciec Rębacza;
  • W pozostałych rolach m.in.: Jacek Beler, Klara Bielawka, Lech Dyblik, Roman Gancarczyk, Łukasz Garlicki, Tomasz Kot, Mirosław Kropielnicki, Łukasz Lewandowski, Leszek Lichota, Maria Maj, Adam Nawojczyk, Marta Nieradkiewicz, Katarzyna Pośpiech, Piotr Rogucki, Tomasz Sapryk, Katarzyna Pośpiech, Dariusz Toczek, Piotr Trojan, Grzegorz Warchoł.
s 560 560
fot. netflix

Wielka woda to sześcioodcinkowy serial fabularny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska. Aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, zapada  trudna decyzja o wysadzeniu wałów przeciwpowodziowych w wiosce pod Wrocławiem. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób.

Reżyserują Jan Holoubek oraz Bartłomiej Ignaciuk, według scenariuszy Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. Premiera serialu Wielka woda w 2022 roku.

Źródło: informacja prasowa za Netflix

ZOBACZ TEŻ  Serialowa prasówka do drugiego śniadania [29.12.2017]

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.