Wielka – pierwsze zdjęcia ukazujące Gillian Anderson w roli matki Katarzyny

}

Data: 19 października 2021

a

Kategorie: Newsy

19 listopada na platformie Hulu zadebiutuje drugi sezon serialu Wielka. Produkcja ta w satyryczny sposób ukazuje losy Katarzyny Wielkiej, rosyjskiej carycy. W ramach promocji w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia, na których widzimy matkę Katarzyny – Joannę. W tej roli Gillian Anderson.

Stworzony przez Tony’ego McNamarę serial Wielka w satyryczny sposób przedstawia historię cesarzowej Katarzyny Wielkiej i jej dojście do władzy oraz losy jej małżeństwa z cesarzem Piotrem III. Serial ukazuje drogę, jaką pokonała Katarzyna Wielka od nikomu nieznanej outsiderki do najdłużej panującej kobiety w historii Rosji. Produkcja wykorzystuje nieliczne fakty historyczne. Przede wszystkim to fikcyjna opowieść o dziewczynie, która ma nadzieję na znalezienie szczęścia i miłości, a w zamian odkrywa zdeprawowany i zacofany świat, który pragnie zmienić.

Druga seria ukaże nam Katarzynę (Elle Fanning), która przygotowuje się do roli matki. Oprócz tego walczy ona o władzę ze swoim mężem cesarzem Piotrem (w tej roli Nicholas Hoult) o tron Rosji. Poznamy także czarującą i bardzo towarzyską matkę Katarzyny – Joannę.

Drugi sezon serialu Wielka składa się z 10 odcinków.

Źródło: Dark Horizons

ZOBACZ TEŻ  Lucyfer sezon 5. - znamy datę premiery!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.