w

Wiedźmin sezon 2. – nie będzie skoków czasowych

the witcher henry cavill fight hall 732x489
netflix

Zeszłoroczny serial Netflixa Wiedźmin stał się wielkim hitem platformy. Trwają prace nad jego drugim sezonem, który ma być prostszy w odbiorze dla niezorientowanych w historii widzów.

Chodzi o skomplikowane skoki czasowe, jakie miały miejsce podczas trwania całego sezonu pierwszego. Jak mówi showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich w drugim sezonie nie będziemy mieć do czynienia z takim zabiegiem.

Oczywiście, był to jeden z najbardziej kontrowersyjnych elementów sezonu pierwszego i nie spodziewałam się, że aż tak. Jednak wciąż uważam, że decyzja tych skoków była narracyjnie dobra. Wspaniałe jest to, że postacie się już połączyły. W sezonie drugim wszystkie nasze postacie będą istnieć na jednej i tej samej osi czasowej. Dzięki temu będziemy mogli bawić się czasem w inny sposób. Da nam to możliwość do robienia m.in. retrospekcji. Będziemy ingerować w czas w zupełnie inny sposób niż w pierwszym sezonie. – powiedziała Hissrich w wywiadzie dla The Wrap

Z pewnością informacja ta jest miła dla wielu widzów, którzy nie mogli zbytnio zorientować się w tym czasowym zagmatwaniu. Akcja cofała się, aby za chwilę skoczyć do przodu. Jednak na szczęście nasi bohaterowie już się spotkali i teraz wspólnie będą przeżywać swoje przygody.

Hissrich wypowiedziała się także w kwestii nowych postaci drugiego sezonu.

Moim ulubionym dodatkiem w drugim sezonie są nowi wiedźmini. W pierwszym sezonie poznaliśmy Geralta, który jest wzorem wiedźmina. Na chwilę pojawił się także Remus. Chcemy teraz wrócić do korzeni Geralta, pokazać skąd się wziął, jaka jest jego historia i co znaczy dla niego rodzina.

Na Netflixie dostępny jest w całości pierwszy sezon Wiedźmina. Drugi zadebiutować miał w przyszłym roku, jednak panująca pandemia wstrzymała prace na planie i nie wiadomo czy nie wpłynie to na datę jego premiery. Nie ukrywamy, że z chęcią jak najszybciej poznalibyśmy dalsze losy Geralta, Yennefer i Ciri, a Wy?

Źródło: collider

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

untitled 13 150x150

Hightown – kryminalny serial Starz odnowiony na 2. sezon

leszek lichota czerwiec 2020 150x150

Osaczony – nowy serial Polsatu