Wiedźmin sezon 2. – nie będzie skoków czasowych

}

Data: 15 czerwca 2020

a

Kategorie: Newsy

Zeszłoroczny serial Netflixa Wiedźmin stał się wielkim hitem platformy. Trwają prace nad jego drugim sezonem, który ma być prostszy w odbiorze dla niezorientowanych w historii widzów.

Chodzi o skomplikowane skoki czasowe, jakie miały miejsce podczas trwania całego sezonu pierwszego. Jak mówi showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich w drugim sezonie nie będziemy mieć do czynienia z takim zabiegiem.

Oczywiście, był to jeden z najbardziej kontrowersyjnych elementów sezonu pierwszego i nie spodziewałam się, że aż tak. Jednak wciąż uważam, że decyzja tych skoków była narracyjnie dobra. Wspaniałe jest to, że postacie się już połączyły. W sezonie drugim wszystkie nasze postacie będą istnieć na jednej i tej samej osi czasowej. Dzięki temu będziemy mogli bawić się czasem w inny sposób. Da nam to możliwość do robienia m.in. retrospekcji. Będziemy ingerować w czas w zupełnie inny sposób niż w pierwszym sezonie. – powiedziała Hissrich w wywiadzie dla The Wrap

Z pewnością informacja ta jest miła dla wielu widzów, którzy nie mogli zbytnio zorientować się w tym czasowym zagmatwaniu. Akcja cofała się, aby za chwilę skoczyć do przodu. Jednak na szczęście nasi bohaterowie już się spotkali i teraz wspólnie będą przeżywać swoje przygody.

Hissrich wypowiedziała się także w kwestii nowych postaci drugiego sezonu.

Moim ulubionym dodatkiem w drugim sezonie są nowi wiedźmini. W pierwszym sezonie poznaliśmy Geralta, który jest wzorem wiedźmina. Na chwilę pojawił się także Remus. Chcemy teraz wrócić do korzeni Geralta, pokazać skąd się wziął, jaka jest jego historia i co znaczy dla niego rodzina.

Na Netflixie dostępny jest w całości pierwszy sezon Wiedźmina. Drugi zadebiutować miał w przyszłym roku, jednak panująca pandemia wstrzymała prace na planie i nie wiadomo czy nie wpłynie to na datę jego premiery. Nie ukrywamy, że z chęcią jak najszybciej poznalibyśmy dalsze losy Geralta, Yennefer i Ciri, a Wy?

ZOBACZ TEŻ  Wiedźmin sezon 2. - Yennefer uwięziona!

Źródło: collider

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.