Przeczytano:

Wichry wojny po raz kolejny zostaną zaadaptowane na serial

13 08 2020 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Jak donoszą zagraniczne media Seth MacFarlane bierze się za opracowanie scenariusza do limitowanego serialu będącego adaptacją epickiej powieści o II wojnie światowej Hermana Wouka noszącej tytuł Wichry wojny.

Serial powstanie dla NBC Universal Content Studios w ramach umowy opiewającej na 200 mln dolarów jaką MacFarlane podpisał na początku tego roku.

Powieść stanowi fikcję literacką ze zmyślonymi bohaterami, którzy biorą jednak udział w prawdziwych wydarzeniach historycznych. Poznajemy historię pewnej amerykańskiej rodziny w trakcie tych lat kiedy trwała II wojna światowa.

Powstający projekt nie będzie pierwszym serialem jakiego doczekała się powieść. W 1983 roku dla ABC powstał serial Wichry wojny, który był wielkim hitem.

Źródło: deadline

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również