When They See Us – „piątka z Central Parku” w miniserialu od Netflixa!

}

Data: 29 maja 2019

a

Kategorie: Newsy

Netflix zaprezentował zwiastun swojego serialu o „piątce z Central Parku”. Jego premiera już 31. maja.

When They See Us opowie nam o pięciu chłopcach, którzy w 1989 roku niesłusznie zostali skazani na karę więzienia za brutalny gwałt na białej kobiecie uprawiającej jogging w Central Parku. Chodź nie było ewidentnych dowodów na ich winę to nacisk społeczeństwa na ukaranie winnych był tak duży, że chłopcy zostali skazani i za kratami spędzili ponad dziesięć lat. Serial poprowadzi nas przez całą historię ich życia, od 1989 roku, kiedy to zostali oskarżeni i skazani, poprzez rok 2002, kiedy zostali uniewinnieni, aż do ich ugody z miastem Nowy York, do której doszło w 2014 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=JseOG2YQr7w&feature=youtu.be

Za serial ten odpowiada Ava DuVernay znana z nominowanego do Oscara dokumentu XIII Poprawka, który poruszał problem rasizmu w systemie amerykańskiego więziennictwa. When They See Us również nie odbiega od tego tematu, bowiem skazani chłopcy to afroamerykanie oraz hiszpan. Produkcja ta ukaże także problemy tamtejszego wymiaru sprawiedliwości.

W roli głównych bohaterów ujrzymy Jharrel Jerome, Jovana Adepo, Chrisa Chalka, Freddy’ego Miyaresa i Justina Cunninghama. Do obsady należą także takie telewizyjne gwiazdy jak Michael K. Williams, John Leguizamo, Felicity Huffman, Vera Farmiga czy Niecy Nash. Serial składa się z czterech godzinnych odcinków.

when they see us adults 1
collider
when they see us adults 5
collider

Źródło: collider

ZOBACZ TEŻ  Lupin – Omar Sy jako Arsene Lupin w zwiastunie nowego serialu Netflixa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.