w

Wheatley autorem serialu łączącego temat zombie i angielskiego Brexitu!

gettyimages 670741850 758x427
hollywoodreporter

Jak podaje Hollywood Reporter, reżyser Ben Wheatley ma napisać scenariusz i wyreżyserować limitowany serial o tematyce zombie dla kanału 4 stacji BBC.

Produkcja ma nosić tytuł Generation Z i być czarną komedią. W satyryczny sposób ukaże skutek Brexitu, który już teraz powoduje upadek polityczny Wielkiej Brytanii. Pokazane zostanie niezadowolenie współczesnej młodzieży, których podatki idą głównie na utrzymanie mnóstwa emerytów z wyżu demograficznego. Akcja serialu rozpocznie się od rozbicia pod domem spokojnej starości tajemniczego konwoju wojskowego, który przewozi tajemniczą substancję. Toksyny wyciekły i zainfekowały mieszkańców Sunnywise, a objawami infekcji jest niepohamowany apetyt na surowe mięso. W samym środku epidemii znajdzie się grupa zwykłych nastolatków, która będzie ze wszystkich sił starała się przeżyć.

Serial ten zamówiła szefowa kanału 4 Caroline Hollick i redaktor naczelny Lee Mason. Ma on wejść do produkcji w przyszłym roku i składać się z sześciu odcinków.

Źródło: hollywoodreporter

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

113932 1460b 150x150

Instinct anulowany przez CBS po dwóch sezonach!

practical magic visnijc kidman 600x401 150x150

Rosenberg zaadaptuje powieść Alice Hoffman Zasady magii!