Warszawianka – zakończyły się zdjęcia do serialu HBO

}

Data: 26 maja 2021

a

Kategorie: Newsy

Borys Szyc w niedzielę w swoich mediach społecznościowych ogłosił koniec prac na planie serialu Warszawianka. Ta serialowa produkcja powstaje dla HBO. Zdjęcia do niej trwały 9 miesięcy i wymagały gigantycznej pracy.

Pierwsze skrzypce w Warszawiance pełni Borys Szyc. Za reżyserię serialu odpowiada Jacek Borcuch, który pracował na scenariuszu autorstwa Jakuba Żulczyka. W obsadzie znajdują się także Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Paulina Gałązka, Jan Peszka, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek czy Maja Pankiewicz.

Warszawianka opowiada o tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego playboya, ulubieńca wszystkich i miejskiej legendy, który walczy nieustająco z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie.

Główny bohater Warszawianki to postać złożona. Nieodpowiedzialny imprezowicz, przyjaciel wszystkich i seryjny uwodziciel. Jednocześnie zadręcza się nienawiścią do samego siebie, ograniczany przez rodziców, zaszufladkowany przez kulturę i czasy, które go stworzyły. To czterdziestolatek, który miał wszystko i wszystko utracił. Jest artystą, ojcem, wyrafinowanym kochankiem, nieskrępowanym facetem w pełnym zahamowań świecie. Ma inteligencję, humor, urok osobisty, jest duszą towarzystwa, przeżywa nieustannie rozliczne przygody. To czarujący „enfant terrible”  z głową pełną marzeń i pisarz, którego opowieści skradły serca pokolenia X. Jednocześnie – niedojrzały mężczyzna, zmarnowany talent, słaby, zdezorientowany, lecz uczciwy. Otoczony kolorowym korowodem postaci miasta, przyjaciół, znajomych i kochanek.

Tutaj link do wpisu Borysa Szyca na Facebooku.

Źródło: fb.pl, wirtualnemedia.pl

ZOBACZ TEŻ  Akademik – nowy serial Super Polsatu o życiu w domach studenckich

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.