Warszawianka z Borysem Szycem pójdzie do kosza?

}

Data: 29 sierpnia 2022

a

Kategorie: Newsy

Polski serial Warszawianka powstający dla HBO Max miał być wielkim hitem. W maju zakończono zdjęcia do produkcji. Teraz jednak dochodzą nas słuchy, że serial może w ogóle nie mieć swojej premiery.

Premiera serialu stanęła pod znakiem zapytania po tym jak w ubiegłym miesiącu w ramach cięcia kosztów HBO Max wstrzymało produkcję oryginalnych serii m.in. w krajach skandynawskich i Europie Środkowej, w co wlicza się również Polska.

Wtedy jednak nadzieja jeszcze była, bowiem wstrzymane miały być tylko produkcje, które nie weszły jeszcze w etap zdjąć. Warszawianka w lipcu była już nakręcona. Jednak teraz stanęły nad nią czarne chmury z powodu zwolnienia producenta wykonawczego Jonathana Younga.

Warszawianka opowiada o tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego playboya, ulubieńca wszystkich i miejskiej legendy, który walczy nieustająco z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie.

Główny bohater Warszawianki to postać złożona. Nieodpowiedzialny imprezowicz, przyjaciel wszystkich i seryjny uwodziciel. Jednocześnie zadręcza się nienawiścią do samego siebie, ograniczany przez rodziców, zaszufladkowany przez kulturę i czasy, które go stworzyły. To czterdziestolatek, który miał wszystko i wszystko utracił. Jest artystą, ojcem, wyrafinowanym kochankiem, nieskrępowanym facetem w pełnym zahamowań świecie. Ma inteligencję, humor, urok osobisty, jest duszą towarzystwa, przeżywa nieustannie rozliczne przygody. To czarujący „enfant terrible”  z głową pełną marzeń i pisarz, którego opowieści skradły serca pokolenia X. Jednocześnie – niedojrzały mężczyzna, zmarnowany talent, słaby, zdezorientowany, lecz uczciwy. Otoczony kolorowym korowodem postaci miasta, przyjaciół, znajomych i kochanek.

Produkcja z Borysem Szycem w głównej roli i z reżyserem Jackiem Borcuchem zapowiadała się naprawdę wyśmienicie. Miejmy nadzieję, że pokona ona jednak problemy i będziemy mogli się z nią wcześniej czy później zapoznać.

Źródło: Świat seriali

ZOBACZ TEŻ  Serial Odwilż już jest dostępny w HBO Max. Kto jest kim w tej nowej polskiej produkcji?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.