WarnerMedia wyrzuciły w błoto 30 milionów dolarów – tyle kosztował pilot anulowanego prequela Gry o tron

}

Data: 3 grudnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Po zakończeniu serialu Gra o tron, HBO planowało nakręcić prequleowy spin-off, którego akcja rozgrywać miała się tysiące lat przed wydarzeniami z oryginalnej produkcji. Do zamówienia serii jednak nie doszło, zrealizowano zaledwie odcinek pilotażowy, który kosztował ponad 30 milionów dolarów.

Informacje takie ujawnił w swojej książce były prezes WarnerMedia Bob Greenblatt. Wynika z nich, że kiedy objął wspomniane stanowisko prace nad prequelem Gry o tron były już w toku. Powstał pilotażowy odcinek, który kosztował bagatela 30 milionów dolarów. Po zapoznaniu się z nim Greenblatt powiedział szefowi HBO Caseyowi Bloysowi, że to nie zadziała, nie ma tej ikry, którą posiada oryginalna seria. Bloys podobno nie zgodził się z jego zdaniem, ale za jakiś czas zdecydował jednak o kasacji projektu, który robiony był pod ogromną presją i nie miał szans być dobrze zrobiony.

Odcinek pilotażowy nakręcony został w 2019 roku. W tym samym projekt został anulowany. Za scenariusz pilota odpowiadała Jane Goldman, a Naomi Watts otrzymała angaż do głównej roli.

Obecnie jedyną serią należącą do świata wykreowanego przez George R.R. Martina, która rozwija się aktywnie jest serial House of the Dragon, który zadebiutować ma w 2022 roku.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Nie będzie prequela Gry o tron z Naomi Watts w roli głównej!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.