W Korei Północnej śmierć karą za oglądanie Squid Game

25 listopada 2021 | Newsy

Mężczyzna, który przemycał kopie serialu Squid Game, nakręcone przez Koree Południową, do sąsiadującej z nią Korei Północnej, skazany został przez tamtejszą władzę na śmierć.

Skazany na pendrive’ach przemycał z Chin kopie serialu. W kraju sprzedawał je młodym ludziom. Przemytnik został skazany na śmierć przez pluton egzekucyjny. Kupującym kopie również nie ujdzie to płazem. Mają spotkać ich surowe kary, jednak nie będzie to śmierć.

Uczeń, który kupił kopie otrzymał wyrok dożywocia, a sześciu innych, którzy obejrzeli program, zostało skazanych na pięć lat ciężkiej pracy. Nauczyciele zaś i administracja szkoły zostali zwolnieni i grozi im praca w odległych kopalniach.

W ubiegłym roku Korea Północna ustanowiła prawo, które zabrania rozpowszechniania w kraju wszelakich materiałów kulturowych spoza granic państwa.

Korea Północna serial Squid Game postrzega jako wyznacznik gniewu. Według tego dyktatorskiego Państwa produkcja ta ukazuje smutną rzeczywistość bestialskiego społeczeństwa południowokoreańskiego i jest dowodem na to jaki horror może stworzyć społeczeństwo kapitalistyczne.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  WandaVision – w lipcu powraca na plan

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Grudzień w HBO GO

Grudzień w HBO GO to nowa porcja premier serialowych...

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram

Partnerzy

Zarejestruj się już dziś w AMAZON PRIME VIDEO - 1. miesiąc za darmo, a potem 49 ZŁ ROCZNIE!