Viaplay – poznajcie pierwsze polskie produkcje nowego serwisu

}

Data: 3 sierpnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Już dziś w Polsce rusza nowy serwis streamingowy Viaplay. NENT Group zapowiada, iż serwis zainwestuj w produkcję oryginalnych polskich seriali. Trzy z nich zostały już ogłoszone.

Dla Viaplay powstaną Polskie morderczynie, Czarny pies i Wolność jaskółki.

Polskie morderczynie to adaptacja bestselerowej książki z gatunku true crime autorstwa Katarzyny Bondy, opowiadającej prawdziwe historie bardzo różnych kobiet, które łączy jedno – wszystkie są morderczyniami.

Czarny pies to sześcioodcinkowy psychologiczny dramat sensacyjny, opowiadający historie weteranów powracających z wojen w Afganistanie i Iraku, będących największymi operacjami bojowymi polskiego wojska od czasów II Wojny Światowej. Po zakończeniu misji, żołnierze muszą stawić czoła wyzwaniom nowego pola bitwy – mierzyć się z biedą oraz fizycznymi i psychicznymi bliznami, a także korupcją wśród byłych dowódców.

Inspirowany bestsellerową debiutancką powieścią autorstwa Pauli Er, serial Wolność jaskółki wykorzystuje innowacyjną strukturę narracyjną, aby przedstawić niszczycielski wpływ przemocy domowej. Historia Olgi, której pozornie szczęśliwe małżeństwo skrywa mroczną rzeczywistość, opowiedziana jest z perspektywy różnych postaci, których losy przeplatają się w trakcie sześciu odcinków. Autorką scenariusza Wolności jaskółki jest Agnieszka Kruk.

Platforma Viaplay jest dostępna w Polsce od 3 sierpnia (www.viaplay.pl). Cena miesięcznej subskrypcji wynosi 34 zł – oferta obejmuje także atrakcyjną promocję. Serwis streamingowy Viaplay jest obecnie dostępny w 9 krajach europejskich – pod koniec 2021 roku zostanie uruchomiony w Stanach Zjednoczonych, w I kw. 2022 roku w Holandii, a do końca 2023 roku na kolejnych rynkach.

Źródło: informacja prasowa

ZOBACZ TEŻ  Euphoria – powstanie drugi sezon serialu!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.