Upiór w operze otrzyma kolejną adaptację!

}

Data: 26 czerwca 2020

a

Kategorie: Newsy

Popularna powieść Gastona Lerouxa ponownie trafi na szklany ekran. W brytyjskim oddziale francuskiego studia Gaumont trafią już prace nad serialową adaptacją Upiora w operze. To na tej powieści wzorował się także słynny musical Andrew Lloyda Webbera.

Napisaniem scenariusza adaptacji zajmie się Anthony Horowitz. Projekt ma być sześcioodcinkowym serialem.

Fabuła Upiora w operze koncentruje się na oszpeconym kompozytorze, który żyje w podziemiach paryskiej opery. Pewnego razu zakochuje się w pięknej i obdarzonej wspaniałym głosem śpiewaczce Christine Daae. Niestety miłość ta niesie za sobą tragiczne konsekwencje.

Powieść Leoruxa doczekała się już niejednego przeniesienia na szklany ekran. Pierwszy raz miało to miejsce w 1925 roku w formie filmu niemego. Jedną z najsłynniejszych adaptacji jest film Upiór w operze z 2004 roku w reżyserii niedawno zmarłego Joela Schumachera, w którym w główną rolę wcielił się Gerald Butler. Film ten otrzymał kilka nominacji zarówno do Złotych Globów, jak i Oscara.

Źródło: deadline

ZOBACZ TEŻ  Creepshow – przygotujcie się na przerażający odcinek specjalny

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.