w

Ucieczka z Dannemory – nowy miniserial HBO oparty na prawdziwych wydarzeniach

b94a382b7713ccdb37f6a03d98b9.1000

Ucieczka z Dannemory w reżyserii Bena Stillera to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w USA latem 2015 roku. Dwóch więźniów skazanych na dożywocie za morderstwa uciekło wówczas z więzienia Dannemora – jednego z najbardziej strzeżonych zakładów karnych w stanie Nowy Jork.

Premiera miniserialu odbędzie się w HBO GO w poniedziałek, 19 listopada, na antenie HBO emisja została zaplanowana od 7 grudnia. Produkcja liczyć będzie osiem odcinków.

W realizacji planu pomogła osadzonym zamężna pracownica więzienia, która przez wiele miesięcy miała romans z oboma mężczyznami. Poszukiwania zbiegów, którzy odsiadywali tam wyroki za morderstwo, prowadzono na terenie całego stanu.

W głównych rolach w serialu Ucieczka z Dannemory występują zdobywcy Nagrody Akademii Filmowej Benicio Del Toro (Traffic) i Patricia Arquette (Boyhood) oraz nominowany do Złotych Globów Paul Dano (Aż poleje się krew).

 

Avatar

Napisane przez Michał Ostiak

Poznańska Pyra, z wykształcenia Administratywista (nie mylić z Administrator). Po kilku latach pracy w kinie filmy stały się moim zboczeniem zawodowym. Uwielbiam Gwiezdne wojny, Tarantino, Sapkowskiego (czytać) i Tolkiena.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

def8ecd4 4945 4d66 9a2e 66243d4d5a2d 148383 5653

Chirurdzy – 15. sezon już wkrótce na FOX

Pacific Rim Uprising Jaeger

Pacific Rim – Netflix zapowiada serię anime