TVP podaje datę premiery serialu ”Korona Królów. Jagiellonowie”

}

Data: 3 grudnia 2022

a

Kategorie: Newsy

Telewizja Polska ustaliła datę premiery serialu Korona Królów. Jagiellonowie. To kontynuacja udanej historycznej polskiej produkcji Korona Królów.

Koronę królów. Jagiellonowie będzie można śledzić od 2 stycznia, od poniedziałku do środy o 20.30.

Akcja serialu rozpocznie się na początku panowania Władysława Jagiełły, natomiast Korona królów zakończyła się w trakcie sprawowania przez niego władzy. Produkcja nie jest więc ścisłą kontynuacją, jednak spokojnie można ją tak nazwać.

Akcja serialu rozpocznie się w 1399 roku. Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie.

Źródło: Press

ZOBACZ TEŻ  Paul Rudd w obsadzie 3. sezonu Zbrodni po sąsiedzku

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.