Trzeci sezon serialu Kruk jeszcze w tym roku

}

Data: 25 marca 2022

a

Kategorie: Newsy

Nad kontynuacją kultowego już Kruka, serialu kryminalnego o inspektorze policji Adamie Kruku, pracują ponownie scenarzysta Jakub Korolczuk i reżyser Maciej Pieprzyca z producentami Opus TV. Reżysersko za część odcinków będzie również odpowiadał Adrian Panek.

Stacja nie ujawnia jeszcze szczegółów scenariusza ani obsady, natomiast wiadomo, że zdjęcia będą realizowane m.in. ponownie na Podlasiu, a w głównej roli powróci Michał Żurawski. Ostatni odcinek drugiego sezonu zostawił widzów w dramatycznym momencie. Pytanie, jakiego Kruka zobaczymy w kolejnym sezonie, bo jak mawia Szeptucha „nikt nie jest z natury ani zły ani dobry”. Czy bohater ulegnie nękającym go całe życie demonom, czy jako stróż prawa i ojciec kilkuletniego dziecka wendetę zaplanuje zupełnie inaczej?

Sama byłam zaintrygowana w którą stronę pójdzie scenarzysta, bo Kruk to totalnie niejednoznaczna postać. Mogę zapewnić, że będziecie mu kibicować zaciskając pięści do białości. I o to chodzi w dobrym kryminale – mówi Beata Ryczkowska, dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji Canal+ Polska.

Widzowie, którzy widzieli drugi sezon Kruka, wiedzą, co powinno się wydarzyć dalej – Kruk staje się mścicielem i krwawo rozprawia się z przeciwnikami. Ale ten bohater jest nieobliczalny. Równie dobrze może zaszyć się gdzieś daleko, żeby w ciszy przeżyć żałobę. Którą drogę wybierze? Sam jestem ciekaw, bo ja tylko spisuję jego historię, ale wszystkie decyzje podejmuje Adam Kruk – mówi Jakub Korolczuk, pomysłodawca i scenarzysta serii.

Pierwszy sezon Kruk. Szepty słychać po zmroku składający się z 6. odcinków miał premierę 18 marca 2018 r. Zabrał on widzów na pełne mroku i tajemnic Podlasie, gdzie doszło do porwania nastolatka. W tym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk został oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał. Musiał zmierzyć się nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną prawdą o swojej przeszłości. W pierwszym sezonie wystąpili m.in: Michał Żurawski, Cezary Łukaszewicz, Katarzyna Wajda, Andrzej Zaborski, Anna Nehrebecka, Marcin Bosak i Jerzy Schejbal.

ZOBACZ TEŻ  Zwiastun i data premiery 2. sezonu dokumentalnego serialu Cheer

Premiera drugiego sezonu Kruk. Czorny Worok nie śpi również składającego się z 6. epizodów odbyła się 9 lipca 2021 r. Adam Kruk powrócił prowadząc śledztwo dotyczące mafijnej wojny o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Równocześnie, wspierając koleżankę z wydziału Justynę zaangażował się w sprawę tajemniczych zabójstw rudowłosych kobiet. W tle wydarzeń, pomiędzy Krukiem a komisarzem Kołeckim, dotychczas prowadzącym mafijne śledztwo, doszło do poważnych napięć. Targany nieprzepracowaną przeszłością Kruk desperacko szukał pomocy u starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz. Nękające go od narodzin syna Maksa niekontrolowane problemy z agresją sprawiły, że jego życie staje się nieznośne. Równolegle bezpieczeństwo jego bliskich stało się zagrożone, gdy Kruk wszedł na ścieżkę mafijnych powiązań. W drugim sezonie wystąpili m.in.: Michał Żurawski, Magdalena Koleśnik, Leszek Lichota, Katarzyna Wajda, Danuta Kierklo i Sebastian Cybulski.

Źródło: Canal+

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.