Tom Hiddleston z główną rolą w serialu Apple TV+

}

Data: 8 kwietnia 2022

a

Kategorie: Newsy

Po serialu Loki Tom Hiddleston pojawi się w kolejnej telewizyjnej produkcji. Tym razem wcieli się w główną postać w limitowanej serii Apple TV+, której fabuła opiera się na książce non-fiction Davida Granna noszącej tytuł Biała ciemność.

Projekt powstaje pod tym samym tytułem co powieść. Scenariusz do niego piszą Soo Hugh i Mark Heyman. Obaj panowie pełnić będą także funkcję showrunnerów.

O czym opowiada powieść Granna:

W 1914 roku Ernest Shackelton wyruszył na kolejną wprawę transantarktyczną. Jej celem było przejście Antarktydy od Morza Weddellena do Morza Rossa. Jednak statek, którym podróżowała wyprawa zmiażdżyły kry lodowe. Rozpoczęła się walka o przetrwanie. Dzięki determinacji Shackeltona wszyscy członkowie wyprawy przeżyli. W 2008 roku Henry Worsley, wnuk dowódcy statku Shackeltona z dwoma innymi potomkami załogi, powtórzył trasę legendarnego polarnika, którą ten przebył dla ratowania załogi. W 2015 roku Worsley podjął pierwszą próbę samotnego przemierzenia Antarktydy pieszo i bez wsparcia.

Dla Hiddlestona będzie to druga współpraca z platformą Apple TV+. Aktor wcześniej wystąpił w serialu The Essex Serpent. Produkcja ta swoją premierę będzie mieć 13 maja tego roku.

Źródło: Deadline

ZOBACZ TEŻ  Roar – zwiastun feministycznej produkcji Apple TV+

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.