The Underground Railroad – zwiastun nowego serialu Barry’ego Jenkinsa

}

Data: 20 października 2020

a

Kategorie: Newsy

Na platformę Amazon zmierza nowa limitowana produkcja Barry’ego Jenkinsa nosząca tytuł The Underground Railroad. Opowie ona o szlaku ucieczki jakim podążali w XIX wieku zbiegli niewolnicy.

Tytułowa podziemna kolei to droga umożliwiająca w czasie wojny secesyjnej ucieczkę afroamerykańskich niewolników do krajów, gdzie niewolnictwo zostało zniesione.

Fabuła serialu opiera się na powieści Colsona Whiteheada. Główna bohaterka to Cora, niewolnica z plantacji bawełny będąca wyrzutkiem nawet wśród własnej społeczności. Walczy o wolność i bycie kobietą. Jej los odmienia się kiedy spotyka Cezara. Ten informuje ja o istnieniu sieci tajnych szlaków. Raze podejmują ryzyko i podążają drogą ku wolności.

Limitowana seria składa się z 11 odcinków. Za reżyserię i scenariusz odpowiada zdobywca Oscara Barry Jenkins. W obsadzie znajdują się Thuso Mbedu, Chase W. Dillon, Aaron Pierre, Joel Edgerton, Damon Herriman, William Jackson Harper, Amber Gray, Jim Klock, Lily Rabe, Fred Hechinger i Owen Harn.

Data premiery serialu nie została jeszcze podana. Prawdopodobnie zadebiutuje on na początku przyszłego roku.

Źródło: comingsoon

ZOBACZ TEŻ  The 100 otrzyma swój spin-off!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.